Новини

Вали досліджуватимуть львівські фахівці

Архів
17 переглядів

Поки у культурно-мистецькому центрі науковці ділились своїми дослідженнями на всеукраїнській конференції, нові дослідники зі Львова на місці ознайомлювались з місцевою національною пам’яткою – валами городища. Вже у квітні-травні наступного року тут стартує новий сезон археологічних досліджень, з метою виявлення можливих поховань на території колишньої в’язниці та подальшої ексгумації.

Фахівців комунального підприємства Львівської облради «Доля», які, власне, і займатимуться розкопками у Володимирі, ознайомили з історією однієї з найбільш визначних місцевих пам’яток. Подібну роботу на Волині вони вже проводили цього року улітку, коли ексгумували розстріляних в’язнів колишньої луцької в’язниці.

За свідченнями краєзнавців та місцевих старожилів на території дитинця городища можуть бути ще поховання часів Другої світової війни. Тож ексгумацій ні роботи розпочнуть з того місця, де проводили розкопки археологи з Луцька і після цього львів’яни проведуть власну розвідку, аби виявити ще можливі захоронення. Лише після цього на валах можна буде проводити реставраційно-будівельні роботи, на які нині виготовляють проектно-кошторисну документацію.

Наразі спеціалісти не беруться прогнозувати, наскільки затягнеться ексгумація, адже якщо виявлених останків буде надто багато, роботи триватимуть декілька років поспіль.

Коментарі
Теги: вали, городище, ексгумація
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up