На головну Новини Вали досліджуватимуть львівські фахівці

Вали досліджуватимуть львівські фахівці

50

Поки у культурно-мистецькому центрі науковці ділились своїми дослідженнями на всеукраїнській конференції, нові дослідники зі Львова на місці ознайомлювались з місцевою національною пам’яткою – валами городища. Вже у квітні-травні наступного року тут стартує новий сезон археологічних досліджень, з метою виявлення можливих поховань на території колишньої в’язниці та подальшої ексгумації.

Фахівців комунального підприємства Львівської облради «Доля», які, власне, і займатимуться розкопками у Володимирі, ознайомили з історією однієї з найбільш визначних місцевих пам’яток. Подібну роботу на Волині вони вже проводили цього року улітку, коли ексгумували розстріляних в’язнів колишньої луцької в’язниці.

- реклама -

За свідченнями краєзнавців та місцевих старожилів на території дитинця городища можуть бути ще поховання часів Другої світової війни. Тож ексгумацій ні роботи розпочнуть з того місця, де проводили розкопки археологи з Луцька і після цього львів’яни проведуть власну розвідку, аби виявити ще можливі захоронення. Лише після цього на валах можна буде проводити реставраційно-будівельні роботи, на які нині виготовляють проектно-кошторисну документацію.

Наразі спеціалісти не беруться прогнозувати, наскільки затягнеться ексгумація, адже якщо виявлених останків буде надто багато, роботи триватимуть декілька років поспіль.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотирнадцять − 2 =