Новини

Валяти, але не дурня: володимирчан познайомили з валяною вовною

Архів
2 переглядів

На «Знайомство з вовною» у рамках Літньої школи мистецтв запросили усіх охочих містян. Заняття для них проводила майстриня-фелтмейкер з Києва Юлія Тертиця. Випускниця Київської “Школи дизайну і моди”, яка навчалась у відомих європейських майстрів валяння з шерсті, співорганізаторкатворчої студії “Арт Колі” активно популяризує повсть, постійно бере участь у виставці “Золоті руки майстрів”, фестивалі «Шерстиваль». Організаторка школи мистецтв Ірина Надюкова розповіла, що столична майстриня охоче відгукнулася на пропозицію провести майстер-клас для жителів Володимира.

– Зараз будемо валяти, але не дурня, – весело попередила Юлія Тертиця. Але перед цим розповіла, що ремесло, яке нині називають модним словом «фелтмейкінг», є одним з найдревніших, відомих людству. За легендою, перший виріб із повсті був створений на… Ноєвомуковчезі! Буцімто тварини подорожували довгий час у тісноті, терлися одне об одного, а коли Всесвітній потоп закінчився і всі «тварі по парі» вийшли з ковчега, то на підлозі лежав валяний килимок.

І хоч це лише кумедна історія, але те, що людству здавна відомий секрет повсті, підверджують численні дослідження, каже Юлія Тертиця. Найкраще мистецтво валяння з вовни розвивалося у кочових народів, а на терени України прийшло разом із монголо-татарами. Потужний розвиток технологія валяння отримала у часи Першої Світової війни: солдатам потрібні були шинелі, які слугували і як одяг, і як ковдра. Нині з валяного матеріалу не лише виготовляють повсякденний одяг, а й використовують його у створенні мистецьких шедеврів. Картини, вишукані аксесуари, прикраси, іграшки і ексклюзивне вбрання – все це і не тільки можна створити із вовни, поєднуючи її із різними тканинами і фактурами.

Після короткої, але пізнавальної лекції слухачі познайомилися із технікою мокрого валяння, щоб виготовити із вовни… троянди. Виявилося, що хоч процес цей і потребує певних фізичних зусиль, але досить простий і доступний кожному – і дорослим, і малим. Тому навіть наймолодші учасники школи зуміли перетворити вовняні пасма на цілісний матеріал, з якого сформували красиві квіти. А потім гуртом фотографувалися зі своїми креативними трояндами і дякували майстрині за цікаве і корисне заняття.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up