На головну Новини Варто дотримуватися графіку щеплень в умовах воєнних дій

Варто дотримуватися графіку щеплень в умовах воєнних дій

16

Великі скупчення людей, обмежений доступ до чистої води та умов для дотримання правил особистої гігієни спричиняють швидке розповсюдження інфекційних захворювань серед дітей та дорослих. У деяких західних областях нижчий рівень рутинних щеплень, ніж в Україні загалом. Наприкінці 2021 року був зафіксований спалах поліомієліту із підтвердженими випадками паралічу у Закарпатській та Рівненській областях. Про це повідомляє Державна установа «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України». Саме тому кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці.

Такі інфекційні захворювання, як кір, краснуха, поліомієліт, дифтерія, хіб-інфекція, туберкульоз, кашлюк, правець, гепатит B, епідемічний паротит, можуть швидко поширюватись та загрожувати вашій дитині.  Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – щеплення.

- реклама -

Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи немає їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безплатно.

Важливо не відкладати щеплення новонароджених. Якщо у медичному закладі, де народилася дитина, є вакцини від гепатиту В, туберкульозу (БЦЖ), зробіть щеплення одразу. У жодному разі не відкладайте вакцинацію: доступ до вакцин може ускладнитися у будь-який момент.

Якщо у закладі, де народилась дитина, немає вакцин, дізнайтеся, чи є вони в амбулаторіях чи поліклініках, куди ви можете безпечно дістатися, і зробіть щеплення від гепатиту В та туберкульозу (БЦЖ) якомога скоріше.

Якщо у вас є доступ до вакцин, що не входять до національного календаря щеплень України, за змоги зробіть ці щеплення якомога скоріше – це важливий захист. Наприклад, від ротавірусу (з 6 до 24 тижнів), пневмококової інфекції (з 6 тижнів), грипу (з 6 місяців).

В умовах воєнних дій ваша безпека та безпека вашої дитини – пріоритет. Якщо пересуватися містом чи селом небезпечно, відкладіть щеплення – приїдете до медичного закладу, щойно це стане  безпечнішим. Якщо ви з дитиною переїхали у безпечніший регіон, активно шукайте, де можна вакцинуватися на новому місці, вам нададуть послугу з вакцинації. Якщо ви виїхали за кордон і вам запропонують вакцинуватися – не відмовляйтеся та не відкладайте таку можливість.

Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, то не потрібно починати всі щеплення проти цієї інфекції з початку. Разом із лікарем складіть графік наступних щеплень. Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Єдине правило, яким слід користуватися в цьому випадку: стежте за дотриманням інтервалів введення доз, що дозволяє досягти максимальної ефективності. Кілька вакцин можна вводити в один день, це звичайна міжнародна практика. Застосування саме багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів та надає захист від кількох інфекцій.Немає потреби в додаткових обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма) перед вакцинацією.

Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання (наприклад бронхіальна астма, діабет), це не протипоказання до щеплення! Навпаки, ваша дитина має більший ризик тяжкого перебігу інфекцій, проти яких можна захиститись вакцинацією.

На Володимирщині нині є майже усі види вакциндля дітей, що необхідні для імунізації згідно з національним календарем щеплень, окрім вакцини проти гепатиту В (її взагалі немає в Україні). Батькам малюків, які мають отримати чергову дозу вакцини, як і раніше, варто звернутися до педіатра, з яким укладена декларація, а він після огляду направить у кабінет щеплень. Внутрішньо переміщені особи, які мають намір деякий час проживати у нашому краї, з приводу щеплень мають звернутися у реєстратуру найближчої до їхнього місця проживання амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (адреси: місто Володимир, вулиці Павлова, 20 та Устилузька, 230, місто Устилуг, вулиця Івана Франка, 9) . Їх скерують до педіатра, з яким можна буде укласти нову декларацію (потрібно мати при собі паспорт та свідоцтво про народження дитини).

Медики радять укладати нову декларацію, щоб вони могли передбачити необхідну кількість доз вакцин, у зв’язку зі збільшенням кількості малих пацієнтів. Тоді ж після огляду малюка, лікар спрямуєйого на вакцинацію. Амбулаторії та кабінети вакцинації працюють з 8.00 до 16.00.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

десять − сім =