На головну Новини «Веселка» у П’ятиднях: у селі відкрили дитсадок

«Веселка» у П’ятиднях: у селі відкрили дитсадок

532

Довгоочікуваною подією для жителів П’ятидень стало відкриття дитячого садочка, яке відбулося минулого вівторка. Досі закладу дошкільної освіти у селі не було, малюки виховувалися вдома або мусили доїжджати в дитсадок в Устилузі. Тепер тут прийматимуть дітей з двох сіл – П’ятидні та Хрипаличі.

Участь в урочистому відкритті взяли керівники громади і району – голова Устилузької ОМТГ Віктор Поліщук, в.о.голови РДА Сергій Романюк, заступниця голови райради Алла Мельник, а також почесні гості. Потреба у створенні дитячого дошкільного закладу громада відчувала вже давно, розповів її очільник, та додатковим мотиватором до початку робіт стала фраза найбільшого платника податків Устилузької громади, керівника ТзОВ «П’ятидні» й обласного депутата Валерія Діброви.  У 2017 році, перераховуючи черговий податковий транш – більше десяти мільйонів гривень – він напівжартома сказав: гроші дам, якщо пообіцяєш побудувати садочок.

- реклама -

   Так у 2018 році підготували ПКД, подали проект в Мінрегіон і отримали фінансову підтримку від Державного фонду регіонального розвитку. Загалом на проект «Реконструкція частини приміщення ЗОШ І-ІІ ступенів під НВК с.П’ятидні» витратили трохи більше шести мільйонів гривень. З них чотири мільйони 114,5 тисячі гривень ДФРР і мільйон 283,6 тисячі коштів місцевого бюджету, ще 988,4 тисячі гривень склала інфраструктурна субвенція.

І хоча в назві проекту присутнє слово «реконструкція», та більша частина приміщень дитсадка, приєднаних до будівлі школи, збудована з нуля, відповідно до найсучасніших вимог для дошкільних закладів. Головним підрядником будівельних робіт було підприємство «Rembud» з Луцька, директор якого Олександр Мазуркевич особисто контролював хід і якість робіт, не зупиняв їх і тоді, коли була певна затримка фінансування, пов’язана зі специфікою обігу бюджетних коштів, і навіть вклав власні кошти у роботи, не передбачені проектом (зокрема, проклав бруківку на тротуарі біля входу на територію садочка), аби досягти якнайкращого результату.

   Він дійсно перевершив очікування – яскрава і затишна будівля з новенькими меблями, весело і барвисто оформленими кімнатами, комфортними санвузлами уже чекає на малюків. У садочку «Веселка», як розповіла виконувачка обов’язків завідувача Оксана Байкевич, діятиме дві групи – середня та старша, у кожній по 20 вихованців. Прийматимуть до закладу дітей  від трьох до шести років. Загалом у П’ятиднівському старостинстві налічується 72 дитини дошкільного віку, та черг на садочок, прогнозують працівники, бути не повинно.

За підтримку в реалізації проекту з будівництва садочка Віктор Поліщук вручив подяки Валерію Діброві та Олександру Мазуркевичу. Керівник ТзОВ «П’ятидні» натомість зауважив, що теж прийшов не з порожніми руками і показав на кілька величезних пакунків з іграшками, запевнивши, що це далеко не все. «Гарантую, що діти у цьому садочку будуть забезпечені найкращими іграшками, ми про це подбаємо», – запевнив Валерій Діброва.

   Спокусливо запаковані подарунки одразу прикували увагу малюків, майбутніх вихованців садочка, які виступали на урочистості. І поки лунали веселі пісні від школярів П’ятиднівської ЗОШ, зацікавлено їх розглядали. А коли після урочистого перерізаннястрічок потрапили до ігрової кімнати, то й взагалі відмовлялися йти додому. Батьки запевнили дітей, що незабаром сюди повернуться, адже заклад повноцінно почне працювати уже з 3 лютого.

На останок настоятель П’ятиднівського храму отець Василь освятив приміщення садочка і побажав усім, хто в ньому працюватиме і навчатиметься, міцного здоров’я.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 − два =