Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

Весільний переполох у «Рододендроні»: театр “Різнобарв’я” представив виставу про недолюблених дітей

Архів
31 переглядів

Прем’єра довгоочікуваної вистави «Весілля: Дружина VS Коханка» за п’єсою сучасної української авторки Анни Багряної «Рододендрон» відбулася в останню неділю травня у культурно-мистецькому центрі. Театр аматорів «Різнобарв’я» представив емоційну мелодраму з класичним «любовним трикутником» і яскравими цікавими персонажами.

  – Це історія про недолюблених дітей, які виросли, створили сім’ї, але так і не навчилися любити. І тому не додають уваги і тепла своїм дітям, продовжуючи цей ланцюжок недолюбленості на покоління вперед. Це історія про те, як страждають люди від дефіциту любові,

– зробила невеличкий вступ-анонс перед початком сценічного дійства режисерка Лариса Половньова.

У центрі п’єси – непрості любовні стосунки власника весільного салону «Рододендрон» Богдана. З одного боку у нього є дружина Галя, з якою вони вже кілька років живуть мов чужі, з іншого – коханка Алла, яка потай мріє стати на весільний рушничок. Пікантності ситуації додає те, що дівчина, хоч і вдає, що шлюб її зовсім не цікавить, але щодня приміряє весільні сукні, адже працює у салоні моделлю. В один не дуже прекрасний день Богдан усвідомлює, що його «Рододендрон» на межі банкрутства, Галина усвідомлює, що у його чоловіка є коханка, а їхня донька-тинейджерка Поліна – що батькам на неї якось байдуже, тому вона буде втікати туди, де її начебто люблять – до бойфренда, «за 43 кеме від Києва».

Герої «Весілля» не лише з’ясовують стосунки одне з одним, а й намагаються розібратися у важливих життєвих питаннях. Чому банкрутує весільний салон – бо люди зневірилися у сімейних цінностях, чи тому, що  рододендрон – квітка отруйна (а «як човен назовеш, так він і…»), чи тому, що керують ним нещасливий у шлюбі Богдан, тричі розлучений пристаркуватий ловелас Віктор і «стара діва», яка поринула в «астральні площини» Василівна? Молодші ж дівчата тим часом розмірковують – чи варто чекати на принца, чи брати те, що є?

Але якщо ви думаєте, що вистава видалася надто серйозною і сумною, то ні. Завдяки яскравим та екстравагантним характерам персонажів, яких чудово втілили актори театру, дійство було захопливим і місцями дуже веселим. Особливі компліменти хочеться адресувати чарівним акторкам. Лілії Парафін добре вдалося передати увесь спектр емоцій зрадженої дружини. Катерина Юрчук перевтілилася у стильну і вишукану модель із вразливою душею – коханку Аллусю. На реальну тінейджерку – жваву, безпосередню і трохи наївну – перетворилася на сцені Таня РатановаЛюдмила Сидорук переконливо зіграла роль впевненої у собі дами, яка «знає життя», але не втрачає надії зустріти свого мужчину. А Тетяна Палаєвська своєю акторською грою довела, що на сцені не буває другорядних персонажів – чи не кожна її поява у ролі ексцентричної Василівни викликала у залі сміх і оплески. Головні чоловічі ролі – Богдана і його партнера Віктора – зіграли Василь Борусевич та Ярослав Кондисюк, а «бойфренда» Поліни – Михайло Корнесюк.

Завдяки добре продуманим декораціям глядачі переносилися то в міську квартиру, то до весільного салону, переконлива гра акторів викликала то зворушення, то усмішку, то справжній захват. А проблеми, озвучені у п’єсі, спонукали задуматися про головні у житті речі.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: "Різнобарв'я", Віталіна Макарик, дозвілля, КМЦ, культура, Лариса Половньова, прем'єра, театр
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up