Новини

Весна прийшла у “Троянду”.

Архів
83 переглядів

І хоч за вікном лежить сніг, у теплиці комунального підприємства «Троянда» сповна квітне весна. Яких тільки рослин тут немає! Усіх сортів декоративно-листяних, квітучих, пальм і деревовидних нарахували понад сотню. Квіткову ж розсаду висівають уже по третьому колу – тільки однієї петунії озеленювачі напікували понад п’ять тисяч кущів. А ще ж є – агератуми, жоржини (по-народному «веселі хлоп’ята»), гасанії, ценерафії, бегонії, гвоздики… Опісля літники прикрасять вулиці й площі міста, а вазони доставляють у магазин «Квіти Володимира», де, окрім привозних з Львівщини, є і власноруч вирощені.

У великій просторій теплиці на два відділення тепло і сонячно, температуру тут підтримують  не нижчу 22 градусів й помешкання цілодобово опалює котел на дровах. Саме такий тепловий режим і добра вологість сприяє швидкому росту рослин, розповідають озеленювачі, котрі цьогорічний сезон розпочали у січні з висівання розсади літників. Насіння заздалегідь закуповують у Львові в «Інтерфлорі», трохи заготовляють власного. Субстрактний грунт тут також  привозний – з Івано-Франківщини. Перед посівом його знезаражують «фундазолом», а землю з насінням постійно поливають теплою відстояною водою. Коли ж тендітні тоненькі рослинки трохи підростуть, їх пересаджують у палетки. Заняття це клопітке і нелегке. Тільки уявіть скільки-то у день тих малих рослинок треба попікувати! Опісля, у фазі кількох листків їх висаджують на постійне місце – у горщики, а щоби швидше підросли, підгодовують спеціальним добривом «планктоном».

   Перед жіночим святом комунальники не мають часу й вгору глянути, якраз підоспіла пора для реалізації квітів. Отож, обох Світлан – Кереб і Шевченко застала за роботою. Жінки пакували горщики з різнокольоровими гіацинтами, а виростили їх понад три сотні кущів. Любуючись цими красивими весняними квітами, поцікавилась, чи можна їх виростити вдома? Виявляється, зробити це не важко.

Отож, аби у березні вже мати квіти, подбати  про  це треба у жовтні. У цю пору цибулини посадіть у горщики й протримайте їх до зими на вулиці аби земля трохи підмерзла. Опісля занесіть у льох або інше приміщення, де прохолодно і темно. Й забудьте про них… до лютого. А в цьому місяці горщики перенесіть у тепло. Квіти прокинуться й ростимуть, мов на дріжджах.

Разом з Світланою Кереб оглядаємо рослини: сукулентних тут понад два десятки сортів, бо, виявляється на кактуси і каланхое добрий попит, з кісточок тягнуться вгору фінікові пальми. А ще у горщиках ростуть фіалки, кали, папоротники, фрейзії, бальзаміни, гібіскуси, пеперомії, фуксії, орхідеї, герань, клівія, пуансетія (різдвяна зірка), агави, аспідістри, заміокулькас, навіть пахучий жасмин …

   Подивувало деревце лимона з помаранчевими, а не жовтими, як ми звикли бачити, плодами: кілька їх уже зірвали до чаю, але тут вони ростуть конвеєром – одна гілка квітне, на іншій в’яжуться зеленці. Дереву  лише п’ять років, цвіте ніжними білими квітами, найрясніше –  навесні. Плоди лимона формуються і дозрівають надто повільно – від зав’язування до дозрівання проходить понад півроку. Лимон – дерево-довгожитель, за сприятливих умов може плодоносити понад півстоліття. Вочевидь, клімат у теплиці цьому деревцю сподобався, кажуть її господарі.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up