Новини

Весняна посівна: цьогорічні виклики аграріям

Архів
30 переглядів

Цьогорічну весняну посівну, очевидно, можна вважати найскладнішою за всю історію незалежності України. Та вона має відбутися і в максимально можливому масштабі у тих регіонах, де це можливо. Наразі йде підготовка до посіву ярих культур. В пріоритеті – пшениця, кукурудза на зерно, ячмінь, соя. 

Член ради асоціації фермерів та приватних землевласників України у Волинській області Петро Козлюк з Ласкова, каже, що координаційних дій щодо посівної компанії з боку асоціації наразі немає, то ж кожен фермер рішення приймає особисто. За словами Петра Кузьмовича, невизначена ситуація, імовірні ризики та ряд інших проблем змушують деяких аграріїв ще раз усе зважити та продумати подальші кроки.

Фермер теж до посівної поки не приступає, за винятком певних підготовчих робіт. Має на це ряд своїх причин, серед головних те, що він визвався брати участь в охороні порядку на території громади. Подібні кроки роблять й інші фермери. Як і решта місцевих жителів, хтось з аграріїв допомагає переселенцям, хтось долучається до збору та відправлення необхідних товарів військовослужбовцям та батальйону тероборони. Крім цього, деякі з членів асоціації безплатно передали часину зібраного торік урожаю пшениці, яку мають перемолоти на  борошно, щоб надалі забезпечити хлібом жителів тих населених пунктів, які зараз у зоні активних бойових дій. Тож до основного виду діяльності частина місцевих аграріїв повертатиметься найближчим часом.

Розпочинаючи весняну посівну в умовах війни, фермери зіткнулися з рядом проблем. Серед основних – відсутність та сильне здорожчання пального, добрив, недостатня кількість засобів захисту рослин. Шляхи розв’язання цих проблем кожен намагається шукати самостійно. Петро Кузьмович переконаний, що уже найближчим часом на державному рівні має позитивно вирішитися хоча б ситуація із забезпеченням фермерських господарств пальним у достатній кількості. Бо ж очевидно, від вдало проведеної посівної кампанії напряму залежить продовольча безпека всієї країни. Сам Петро Козлюк, аналізуючи ситуацію у державі, поблизу її кордонів й передчуваючи подібний сценарій розвитку подій, заздалегідь запасся усім необхідним для посівної. «Придбав усе, окрім бронежилета й автомата. Тому сіяти буду, – жартує чоловік. – Треба надіятися, що уже незабаром Україна стане переможницею у війні, адже вона мусить спасти весь світ».

Як йдеться у повідомленні обласної держадміністрації аграрії Волині під урожай-2022 посіяли 228 тисячі  гектарів озимих культур. В тому числі  більше 170 тисячі гектарів озимих зернових на зерно і майже 50 тисяч – озимого ріпаку. Усі посіви озимих культур знаходяться у доброму та задовільному стані. Зараз проводяться роботи з їх підживлення. На 10 березня вже підживлено понад 45 тисячі гектарів озимих зернових культур, зокрема практично завершено перше підживлення ріпаку. 

Висіяна Петром Кузьмовичем озима пшениця теж перезимувала непогано. Підживив свої посіви азотними добривами пан Петро ще наприкінці лютого – на третій-четвертий день війни, бо тоді невідомо було, якою буде подальша ситуація й чи не призведе вона до того, що доведеться полишити свій рідний дім, щоб захищати від ворога Батьківщину у місцях, де нині ведеться оборона.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up