На головну Інтерв'ю Весняний фронт робіт у «Полігоні»

Весняний фронт робіт у «Полігоні»

104

Сприятлива сонячна погода кличе  господарів наводити лад на обійстях, а господинь – причепурити дім до великодніх свят. Комунальники теж працюють зранку до вечора, прибирають місто, аби володимирчани і ті, хто приїхав сюди  з охоплених війною населених пунктів,почувалися тут затишно, пересувалися чистими вулицями, проводили час в охайних парках та скверах. Про те, як в умовах війни працює КП «Полігон», які роботи зараз виконує, спілкуємося з його очільником Володимиром Собіпаном.

– Володимире Михайловичу, як завше, з приходом тепла комунальне підприємство береться до робіт з благоустрою. Тож над чим саме працюєте зараз?

- реклама -

– Дійсно, наразі активно тривають роботи з весняного благоустрою на території громади. До них долучаються й працівники КП «Полігон». Займаємося ліквідацією стихійних сміттєзвалищ, яких на території громади налічуєтьсяпонад15, впорядковуванням парків і скверів. Окрім того, взялися очищати територію «Ладомирського» кладовища від чагарників та самосіву, Федорівського – від стихійного нагромадження сміття. До того ж комунальники та техніка «Полігону» допомагають працівникам КП «Троянда» та управляючої житлової компанії у обрізуванні та кронуванні дерев. Зокрема, працює подрібнювач гілок і двірники, які зачищають територію після виконання цих робіт.

– Як зарекомендував себе у роботі нещодавно придбаний подрібнювач?

– Техніка хороша,наразі працює справно. Подрібнювач гілок PG-160T-КR вартістю більш як 147 тисяч гривень за кошти міського бюджету купили на початку цього року. Ця техніка здатна переробляти гілки, стебла невеликих дерев і відходи деревообробки діаметром до 16 сантиметрів. Подрібнювач обладнаний транспортером, що дозволяє завантажувати готову сировину на причіп трактора або вантажного автомобіля. Вже переконались, що така техніка дуже необхідна в роботі комунальників. Для прикладу, в лютому буревій поламав та пошкодив чимало дерев на вулиці Луцькій. З допомогою подрібнювача нашим працівникам вдалося швидко ліквідувати наслідки негоди.Нещодавно подрібнювач працював знову на тій вулиці у районі газопроводу. Люди зрізали дерева та гілля, наша техніка все це подрібнила та вивезла. Подрібнену деревину складуємо на території нашого підприємства і використовуємо у власних цілях. В основному – для опалювання приміщень. 

– А чи надається послуга з подрібнення гілля населенню?

– У майбутньому таку послугу можна буде замовити на підприємстві, наразі розробляється тариф.

– Чи долучається «Полігон» до зрізання аварійних дерев на місцевому кладовищі?

– КП «Полігон» уклало договір з фізичною особою-підприємцем Олексієм Буторіним на зрізання дерев на території Ладомирського кладовища. Цьогоріч зрізано вже десять аварійних дерев, планують – 20. Завершити мають  до середини квітня, хоча виконавець запевнив:якщо сприятиме погода, намагатимуться виконати все раніше, аби не перешкоджати мешканцям громади наводити лад на кладовищі напередодні великодніх свят.

– Після зими на вулиці міста вийшла техніка, яка здійснювала механізоване прибирання. Чи дорого обходиться така послуга і чи виправдовує затрати?

– Цього року уже вдруге залучалась техніка приватного підприємця для механізованого прибирання вулиць. Вперше спецтехніка виїхала на вулиці міста 16 лютого. Тоді проводилось механізоване очищення проїжджої частини центральних доріг від пилу та бруду. Спецтехніка підприємця Тараса Грицевича («БудЦентр») працювала на Устилузькій, Луцькій, Ковельській, Незалежності, Козацькій, Степана Бандери. Чистили дороги саме в ті години, коли був менший потік автотранспорту.

Механічне очищення вулиць Володимира продовжили також наприкінці березня, вже в умовах воєнного часу. Ми поінформували мешканців міста про такі роботи, щоб шум технікинікого не налякав, люди, які працювали на ній, попередньо отримали спеціальні перепустки, бо, попри комендантську годину, вони трудилися майже усю ніч.Оскільки КП «Полігон» немає власної техніки для прибирання вулиць, то співпраця в цьому напрямку з підприємцями однозначно корисна (не завадила б нам ще й технікадля очищення тротуарів – це б суттєво зменшило навантаження на двірників). У порівнянні з минулим роком ця послуга подорожчала, але нічого дивного, бо зросли вартість пального, витрати на обслуговування, розмір мінімальної зарплати.

– До яких ще робіт маєте намір залучати приватний бізнес? 

– Приватний бізнес плануємо ще залучити під час прибирання кладовищ напередодні великодніх свят. Люди будуть активніше впорядковувати місця поховань, тому, як показує досвід попередніх років, без додаткової допомоги підприємство не справиться.

– Автопарк підприємства поповнюється. Що було куплено останнім часом і в чому ще є необхідність?

– Останнє оновлення автопарку підприємства відбулося минулого року. За кошти місцевого бюджету придбано автомобіль на базі МАЗа вартістю 2 мільйони 247 тисяч гривень, на санполекупили бульдозер за 3,3 мільйона гривень.Нині про придбання якоїсь нової техніки для потреб підприємства не йдеться, бо всі розуміють, що це питання не на часі.

– Чи є вакансії на підприємстві для працевлаштування вимушених переселенців?

– Зараз колектив повністю укомплектований, люди приходять, просяться на роботу, але наразі не можемо їм нічого запропонувати.

– Нині багато приватних, державних та комунальних структур роблять свій внесок у підтримку країни на шляху до перемоги…

   – Ми теж не стоїмо осторонь. Кількох наших працівників призвали до лав ЗСУ та тероборони. Нашого водія, наприклад, забрали разом із автомобілем, щопоповнив автопарк підприємства торік. Підтримуємо хлопців, як можемо. Окрім того, працівники КП «Полігон» активно долучаються до допомоги Збройним силам України. Вже перерахували одноденну заробітну плату на потреби військових, зібрали і передали нещодавно передачу нашому водієві, організовуємо збір найнеобхіднішого іншим. Зараз такий час, що кожна допомога, навіть найменша, наближає нашу спільну перемогу над окупантом.

– Знаємо, що підприємство налагоджує комунікацію з населенням. Нагадайте, будь ласка, якими способами можна повідомити працівників «Полігону» про виявлену проблему чи почути відповіді на запитання?

– Ми працюємо за принципом: чим раніше будемо знати про проблему, тим оперативніше її розв’яжемо. Для того, аби вдало комунікувати з мешканцями громади, використовуємо соцмережі, пряме спілкування, звернення…Отож, якщо на вашій вулиці не забрали сміття, або ж не прибрано, не працює вуличне освітлення, або воно вмикається невчасно, просимо повідомляти про це диспетчеру за телефоном 0978717612.Також можна написати на електронну адресу poligonvv@gmail.com або залишати повідомлення на сторінці «Комунальне підприємство «Полігон» у фейсбуці, інстаграмі – @poligon.vv. та в telegram-каналі – https://t.me/kppoligonvv.

Насамкінець хочу подякувати нашим споживачам, які попри такі важки часи в країні, вчасно сплачують за надані послуги. Нині така оплата– це не тільки виконання договірних зобов’язань, це ще один ваш внесок в оборону свого села чи міста і реальна допомога державі під час війни. 

Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

19 − пятнадцять =