На головну Новини Від батутного парку до різьбярського пленеру: які проекти подали на Бюджет участі

Від батутного парку до різьбярського пленеру: які проекти подали на Бюджет участі

12

На участь у Громадському бюджеті цього року мешканці громади подали 18 проектів. Усі вони зараз перебувають на стадії розгляду та доопрацювання. Серед них – 11 малих проектів (до 199 тисяч гривень) та сім великих. Більшість із запропонованих ідей стосуються впорядкування публічних просторів та культури й туризму.

Один проект, «Шлях до школи», подали у сфері дорожнього господарства. Він передбачає облаштування тротуару та велодоріжки на вулиці Лотоцького, з  боку військової частини, задля безпеки пішоходів та велосипедистів. Ще три проекти стосуються комунального господарства. «Здорові малюки – запорука успішного міста» передбачає створення мультиспортивного майданчика на території ЗДО № 8 “Вишиванка” задля популяризації здорового способу життя серед дошкільнят та задоволення їх потреб у проведенні спортивних заходів, рухливих ігор.

- реклама -

Облаштування батутного парку на п’ять батутів у зеленій зоні на  вул. Луцькій,174, біля магазину«АВС» пропонує проект Романа Горошкевича. «Чистий двір» авторства Анни Мєдвєдєвої має на меті облаштування сучасного майданчика для збору сміття та паркомісць на вулиці Академіка Глушкова.

За перемогу у сфері культури і туризму, за умови успішного проходження процедури розгляду, зможуть позмагатися два великих і два малих проекти. До перших належить «Твій маленький гід», яким заплановано об’єднати основні туристичні атракції в єдиний комплексний маршрут, промаркований 15-ма малими пластичними формами у вигляді  25-сантиметрових бронзових скульптур дракончиків. Також вони будуть оснащені QR-кодами, за допомогою яких туристи зможуть дізнатися більше інформації про об’єкт.

Ще один – «Князівський шлях до трону. Вирішальна битва», що передбачає проведення пленеру різьбярів на Валах Городища зі створенням рекордного князівського меча та урочисту презентацію витворів пленеристів із театралізованими екскурсіями, виставкою робіт народних умільців, князівським частуванням, показовими боями лицарів, стрільбами з лука, іграми та забавами для дітей, майстер-класами, виступами  етно-гуртів, середньовічними танцями, вогняним шоу.

   До малих проектів належить створення віртуального 3D-туру містом,  що дасть змогу пізнати місто з користувачу з будь-якої точки світу, а також проект «Володимир на Волині: міська історія», що передбачає оновлення на вебсайті міської ради розділу «Історія міста» з вилученням морально застарілої, науково недостовірної інформації й наповненням її новітніми знахідками історичних джерел та історико-краєзнавчих досліджень.

У сфері «Навколишнє середовище» до розгляду поданий малий проект, який передбачає проведення стерилізації та вакцинації від сказу безпритульних собак і котів на території громади. Школу соціального підприємництва «Підприємництво в дії» в категорії «Освіта» пропонує організувати Олександр Тарасюк. Проект спрямований на започаткування Школи соціального підприємництва, яка надасть можливість зацікавленим дітям територіальної громади оволодіти знаннями та навичками зі створення соціально-орієнтованого підприємства, можливостями його  фінансування і розвитку. 

Створення сучасного тренажерного майданчика з вуличними тренажерами  на території гімназії ім. О. Цинкаловського пропонує проект у галузі спорту. А проектом «Маршрутка: що, де, коли» передбачено встановлення на маршрутки громади 25-ти GPS-трекерів, що дасть можливість жителям та гостям міста відстежувати рух громадського транспорту в реальному часі.

У категорії «Публічний простір» є один великий проект та п’ять малих. Великий стосується встановлення дитячого майданчика на території КП «Володимир-Волинське ТМО». Проект «Затишний сквер» пропонує створення нового публічного простору біля Василівської церкви зі встановленням лавок, дитячих гойдалок та висадкою декоративних рослин. Проект «Гойдалки для всіх» передбачає облаштування креативного простору із гойдалками та лавками у зеленій зоні біля КМЦ.

Встановити металеву огорожу навколо дитячого майданчика у селі Заріччя, щоб вберегти дітей від нещасних випадків, пропонує проект «Безпечне дозвілля». Замінити старий постамент для обряду прощання з померлими на кладовищі села Ласків на новий, із сучасних будівельних матеріалів, оскільки існуючий в аварійному та непридатному для використання стані, пропонують мешканці села. Ще один проект стосується популяризації логотипу міста шляхом встановлення світлодіодних інсталяцій на частинах вулиці Ковельської (від вул. Незалежності до центру), Устилузької (від центру до кафе «Маяк») та Луцької (від центру до Гайдамацької).

Проекти перебуватимуть на розгляді упродовж іще дев’яти тижнів. Далі мешканці громади матимуть змогу підтримати ті із них, які пройдуть процедуру і будуть допущені до голосування. Про початок голосування повідомимо окремо.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × 4 =