Новини

Від проекту планування центру міста до декомунізації

Архів
4 переглядів

  Директор проектної організації «УкрЗахідУрбанзація» Михайло Габрель разом із головним архітектором міста Тарасом Кибою презентували креслення   проекту з планування центральної частини міста під час громадського обговорення у залі засідань міської ради.

Михайло Габрель, який є головним проектантом, детально розповів про зміни, які чекають на центральну частину міста у майбутньому, а стосуються вони в основному розв’язок та регулювання транспортного потоку центральними вулицями  з боку  основних в’їздів в місто, облаштування нових автопарковок, яких нині так бракує тощо.

– Це не є проект якоїсь капітальної реконструкції, – наголосив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, коли із залу почали сипатись перші запитання. – Проект є основою для майбутніх робіт, які будуть проводитись у місті. Тобто на основі цього проекту може бути реалізовано 50 чи 100 проектів із благоустрою, приміром, покриття бруківкою площі чи облаштування парковки біля собору Різдва Христового.

Утім, присутніх на обговоренні, а це в основному чоловіки та жінки поважного віку, котрі входять до складу ветеранських організацій, хвилювали не парковки чи асфальтування вулиць, а можлива декомунізація обеліска Слави чи взагалі перенесення цього пам’ятника з центральної частини міста. Ветеранів непокоїть  подібна перспектива, тим паче, що це питання вже неодноразово порушувалось та обговорювалось на сторінках преси. А одна з останніх публікацій про те, що член міськвиконкому Олександр Приступа зареєстрував проект рішення про демонтаж радянських символів та орденів із тумб Обеліска, не на жарт стривожила пенсіонерів, тож прибули чималою делегацією на громадське обговорення до міської ради.

Поспішив заспокоїти присутніх Ярослав Матвійчук, котрий запевнив, що у цьому проекті планування немає нічого, щоб було б пов’язане із демонтажем  чи перебудовою котрогось із пам’ятників чи будівель. Щодо центральної площі, яку все-таки потрібно усучаснювати та змінювати, то концепція її реконструкції іще не розроблена остаточно. Розглядаються різні варіанти, а коли буде сформований найоптимальніший, його буде винесено на обговорення громадськості. Передбачається, що це буде зроблено до кінця року.

– Концепцію реконструкції площі обов’язково ще обговорюватимемо, адже хочеться почути думки не лише старшого покоління, а і молоді, щоб разом знайти «золоту середину», – зазначив Ярослав Матвійчук.

Позицію управління містобудування та архітектури щодо декомунізації обеліска висловив головний архітектор Тарас Киба. Він зазначив, що в законодавстві чітко прописано, які саме об’єкти не підлягають декомунізації, у тому числі пам’ятники мистецтва, до яких належить і обеліск Слави. Окрім цього, під декомунізацію не потрапляють місця поховань, яким також є обеліск. Тому демонтаж чи якісь інші дії щодо цього пам’ятника чинити протизаконно.

– Так чому ж ви не скажете члену виконкому, щоб не виносив на сесію проекти, що суперечать закону? – лунали обурені вигуки із залу. Принагідно згадали і про пам’ятну дошку прикордонникам, яку минулого року зняли із приміщення ВПУ. Мовляв, тоді ветеранів не запросили на громадське обговорення,  все зробили «тишком-нишком». Деякий час масивна дошка знаходилась  у історичному музеї, а потім її відправили на збереження до обласного сховища.      

Насамкінець узяв слово і колишній військовослужбовець 51-ї  ОМБр, воїн-інтернаціоналіст Федір Повхан, котрому болить несправедливе перейменування бригади, що має давню історію та бойову славу. Він зазначив, що згідно зі  статутом  ніхто не має права розформовувати частину, якщо вона не втратила бойовий стяг. На думку ветерана, справедливість потрібно відновити  та повернути з’єднанню його назву.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up