Новини

Від школи механізації до сучасного відділення центру професійної освіти

Освіта
1061 переглядів

 Якщо  їхати автошляхами  і у приміському селі Верба звернути вбік, то потрапите на околиці одного з найстаріших на Волині навчального професійного закладу.  Можна дістатися сюди й потягом зі Львова та Ковеля,  звернувши на звивисту широку стежку, яка за кількасот метрів приведе вас на його територію.  

Багата історія цього донедавна училища, а нині відокремленого відділення Володимир-Волинського центру професійної освіти своїм корінням сягає 1940-року, коли в селі Бужани Горохівського району в колишньому маєтку графині Лідоховської запрацювала школа механізації сільського господарства. Одразу після звільнення Волині від  нацистів ця школа відновила роботу у місті Володимирі-Волинському. З жовтня 1944 року почала готувати кадри механізаторів для зруйнованого війною сільського господарства області. У ній 30 учнів  здобували професії водіїв, трактористів, локомобілістів, машиністів складних МК-1100. Уся навчально-технічна база школи складалася із трьох старих тракторів, двох автомашин і однієї молотарки.  Згодом  ця школа  переселилася  в село Овадне , де виросли навчальні корпуси, гуртожитк, завирувало життя у класах, майстернях, лабораторіях. На полях гуркотіли трактори, в їдальні готували смачні обіди. Змінювалися назви навчального закладу, його керівники.  Але незмінно тут дбали якісну підготовку кваліфікованих фахівців сільськогосподарського виробництва.

Нині Оваднівське територіально відокремлене спеціалізоване відділення Володимир-Волинського центру професійної освіти осучаснений та оснащений необхідним сільгоспреманентом, кухарським начинням, комп’ютеризований та під’єднаний до мережі інтернент. У чотирьох навчальних корпусах, майстернях, лабораторіях навчаються близько 250 здобувачів освіти. Окрім того, досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання надають освітні послуги слухачам на вечірніх курсах з водіння автомобілів та керування трактором. Випускники загальноосвітніх навчальних закладів базової середньої освіти  здобути інтегровану професію тракториста-машиніста сільгоспвиробництва категорії «А1», «А2», «В1», водія авто категорій «В» та «С» робітника фермерського господарства з можливістю отримання водійських прав,  кухаря-кондитера, слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів. Здобувачі освіти денної форми навчання  проходять виробничу практику на великих сільгосппідприємствах району та закладах ресторанного господарства – у ТзОВ «Прогрес», «П’ятидні», «Три бобри», «Княгині Ольги», «Турійське подвір’я» тощо.  Разом із фаховими навичками випускники базової середньої школи отримують свідоцтво про повну середню освіту, мають змогу скласти ЗНО/НМТ та вступити до навчального закладу вищого рівня акредитації.

…Сивий ранковий туман огортає стадіон, навчальні корпуси, територію училища. Одне за одним засвічуються вікна у гуртожитку – прокидаються учні. Адже на 8.30 вони йдуть на заняття. Уроки, виробниче навчання, виховні заходи… Так  минають будні здобувачів професійної освіти. Цікаво, організоване дозвілля для підлітків, які мешкають у гуртожитку, який став  для них справжнім другим домом. Затишні охайні помешкання, кімната відпочинку, кімната самопідготовки, душові та побутові кімнати – все це для їх комфортного проживання.

Найстаріша волинська кузня робітничих кадрів пишається ще й тим, що виховує патріотів, відповідальних та відданих своїй справі людей. Багато випускників навчально-професійного Оваднівського закладу досягли кар’єрних успіхів та стали відомими в усій країні. Так,  Олександр Бойчук навчався в СПТУ-21 за спеціальністю електромонтер сільської електрифікації і зв’язку, а згодом став  старшим мічманом, командиром мінного тральщика  «Генічеськ», який  навесні 2014 року разом з екіпажем відмовився перейти на сторону окупантів. Нині еерівник  найуспішнішої Підгайцівської ОТГ Луцького району Юрій Семенюк навчався за  спеціальністю тракторист-машиніст сільгоспвиробництва. Полковник,  начальник інституту морально-психологічного забезпечення  ЗСУ Львівської  Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Олександр Ролюк закінчив наше училище за спеціальністю «фермер». Випускниця 1998 року Світлана Потапук нині військовослужбовиця, старша кухарка їдальні прикордонної застави…

Щороку творчий педагогічний колектив навчального закладу радо зустрічає нових  своїх вихованців та надає якісні освітні послуги з професій тракториста, водія, слюсаря, кухаря, кондитера. Оваднівське відділення ЦПО є осередком жвавого молодіжного життя в сільській громаді та партнером у вирішенні окремих господарських питань оваднівської спільноти.

Вже в наступному році навчальний заклад святкуватиме своє 85-річчя з дня заснування. Досвід, здобутий десятиліттями,  спонукає професійно навчати, віддано працювати, впевнено йти вперед, формуючи у здобувачів освіти життєво необхідні компетентності.

Марія НАГУРНІК

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up