На головну Новини Відчинила двері студія «Вишиванок княжого граду»

Відчинила двері студія «Вишиванок княжого граду»

430
????????????????????????????????????

Студія вишивки «Вишиванки княжого граду» гостинно відчинила двері для усіх охочих навчатись цьому мистецтву. До цього часу майстрині вишивки стрічками Ірина Смірнова та Анна Голюк над своїми виробами трудились удома, тепер же прийматимуть і маленьких, і дорослих своїх учнів у спеціально  обладнаній студії, на презентацію якої зібралось чимало гостей.

У перших рядах запрошених – мами та дружини загиблих воїнів АТО. Уже  близько двох років вишивка для них стала і відрадою, і своєрідним лікувальним мистецтвом, яке було так необхідне жінкам після важких втрат своїх близьких людей у війні, що досі триває на сході України. Тож лише слова щирої вдячності линули на адресу Ірини Смірнової, яка свого часу теж пережила непоправну втрату – трагічну загибель на фронті чоловіка Сергія, довготривалі його пошуки та місяці невідомості, але зуміла сама вистояти у важкі часи та ще й згуртувала навколо себе інших жінок, які потребували підтримки. Так завдяки її ініціативі та безпосередній участі волонтерського руху «Меценати для солдата», який очолює Руслан Теліпський, виник соціальний проект «Нить продовження життя», що покликаний зашивати душевні рани тих, хто утратив на війні найрідніших. Вироби учасниць проекту – вишиванки хрестиком, бісером та стрічками теж представлені у студії.

- реклама -

Особливим подарунком для усіх присутніх стала пісня про маму та емоційна промова від доньки Ірини – Аліни Смірнової. Усі без винятку жінки втирали сльози, під звуки чарівної мелодії переживаючи вкотре кожна свою історію.

А ще вишивальниці Анна Голюк та Ірина Смірнова поділились із гостями історією свого захоплення, яке уже переросло в справу їхнього життя. Виявляється, вишивка стрічками – не традиційна українська, адже виникла кілька століть тому у Франції. Втім, майстрині зуміли її повністю українізувати. Для цього, розповідають, почали моделювати на полотні із тонких різнобарвних стрічок звичні для нашого краю квіти – ромашки, соняхи, маки та волошки. Не зупиняються на одних лише сорочках – у їхньому виконанні уже безліч святкових суконь, аксесуари, в тому числі сумки, блокноти. Стрічками оздоблюють і великодні кошики. Та й відкриття власної студії приурочили до магічного українського свята – Івана Купала. Кажуть, вишиванка – це сильний оберіг, теж не позбавлений певної магії. Тому й кличуть дівчат і жінок будь-якого віку у студію «Вишиванки княжого граду»  освоювати це давнє традиційне і прекрасне ремесло.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотири + 3 =