Новини

Відчинив двері центр для особливих дітей

Архів
33 переглядів

Перший на Волині інклюзивно-ресурсний центр, де комплексно допомагатимуть дітям з особливими потребами від 2 до 18 років, відкрили у Володимирі-Волинському. На урочисте відкриття закладу завітали міський голова Петро Саганюк разом із заступниками Ярославом Матвійчуком та Олегом Свідерським, народний депутат Ігор Гузь та майбутні вихованці центру разом із батьками.

Ідею створити у місті реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами ще понад 2 роки тому подала голова громадської організації «Берег надії» Олена Кандиба, яка у день довгоочікуваного відкриття установи не могла стримати сліз щастя. Тоді її пропозицію підтримали місцеві керманичі і вже невдовзі розпочався процес пошуку приміщення, виготовлення необхідної документації  та виділення коштів із бюджету.

Чи не найдовше тривав підбір директора, котрий повинен мати необхідний фах. Такого спеціаліста із багаторічним досвідом врешті відшукали у сусідньому Нововолинську – психолога-логопеда, очільницю тамтешньої ГО «Світ для дітей» Олену Токарєву, котра вже полишила надію створити подібний заклад у рідному місті, адже так і не змогла порозумітись із владою шахтарського міста.

Розмістилась установа у просторому приміщенні колишнього районного відділу освіти. Сучасний ремонт, спеціальні меблі, іграшки та інвентар – усе це до послуг діток, які мають неврологічні та інші захворювання. Наразі до центру надійшло 23 заяви від батьків, котрі бажають відвідувати заклад. Тут із ними працюватимуть професійні психологи, логопеди та дефектологи. Поки що вакантними залишаться посади реабілітолога та медичної сестри.

Під час відкриття центру лунало чимало теплих слів вдячності. Олена Токарєва подякувала місцевій владі та народному депутату за сприяння, а батькам діток за підтримку. Адже справу вдалось довести до кінця завдяки спільним зусиллям багатьох небайдужих людей. На ремонт приміщення та зарплатню працівників з місцевого бюджету вже виділено 326 276 гривень. Ще понад 174 тисячі гривень надійшло з державної казни за сприяння народного депутата Ігоря Гузя. Як зазначив міський голова Петро Саганюк, вже на наступній сесії міськради планується виділення ще півмільйона гривень на закупівлю необхідного обладнання та подальше розширення центру. Свою всебічну підтримку пообіцяв надавати і нардеп Ігор Гузь.

Після урочистого перерізання стрічки, яке довірили майбутній вихованці центру Анні Малишевій, діти ринулись вивчати розвиваючі іграшки, гарні меблі та спортивний інвентар. Абсолютним фаворитом дітлахів став басейн із різнокольоровими кульками, в який малюки «пірнали» із головою. Утім попереду на них чекав іще один сюрприз – веселе свято із конкурсами і забавами та солодкий стіл.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up