Цю світлину приніс до редакції пенсіонер, колишній інженер станції переливання крові, а колись – районного інформаційно-обчислювального центру Богдан Новосад. Розшукав її у своєму сімейному архіві на прохання адміністрації другої міської школи, де збирають експонати для шкільного музею.
На фото 65-річної давнини – на сходах перед червоною школою основний склад духового оркестру. «Учився тоді у 8-Б, інші хлопці – також переважно восьмикласники, усіх їхніх прізвищ не пригадую, знаю, що був серед нас Анатолій Паламар – він грав на басу-Б, а я – на басу-С. Керував оркестром знаний на всю Володимирщину музикант Дмитро Кумецький. На фото ми з Анатолієм стоїмо по обидва боки від директора школи Артема Антоновича Пальцуна і вчителя російської літератури і мови Дем’яна Іщенка», – показує чоловік.
Спершу, розповідає, Богдан Володимирович, усі хотіли грати, на репетиції приходило по двоє-троє хлопців на один інструмент, та згодом частина відсіялася, залишилися найтерплячіші і здібні до музики. Репетиції духовиків проходили у фінському будиночку з мансандрою, що належав будинку культури і стояв на місці, де згодом збудували телеком. Аби набиралися досвіду, диригент запрошував школярів підміняти дорослий оркестр вечорами по вихідних у будинку культури під час проведення танців. За це хлопцям давали контрамарки, на які можна було провести до зали товариша. На цьому ж старому знімку, на другому плані, із двома маленькими доньками-близнятами – вчитель хімії Стеценко.
Богдан Новосад просить відгукнутися учасників колишнього шкільного духового оркестру. Можливо, зголосяться ті, хто зафіксований на знімку, або їхні родичі. Цікаво, як склалися долі шкільних музикантів. Разом із читачами редакція газети «Слово правди» також чекатиме звістки.
Ірина НАДЮКОВА.