Новини
03.12.2024
02.12.2024

Відірватись від землі і відпустити страх: як працює студія флай-йоги

Новини, Спорт
728 переглядів

 Це невеличке приміщення виглядає доволі просторим: воно практично порожнє, лише зі стелі звисають червоні полотна й гамаки, а крізь великі вікна ллється світло. Тут займаються флай-йогою – особливою практикою для тіла й душі, яка допомагає у буквальному сенсі відірватися від землі, перезавантажитися і відкрити у собі щось нове й важливе. Про те, що таке йога у повітрі, хто нею займається і які вона має переваги, розповідає тренерка й наставниця Вікторія Щелканова.

Вікторія “дружить” з йогою відносно недавно. Раніше була фітнес-тренеркою у спортзалі. Тягання гантелей, силові тренування – всім цим займалася залюбки. Але лише коли відкрила для себе йогу, усвідомила, наскільки затиснутим насправді у той час було її тіло. Віка тоді планувала переїзд до Луцька і роботу у студії, власниця якої запропонувала опанувати цікавий напрямок – флай-йогу. А що володимирчанка дуже любить вивчати нове, то охоче за це взялася. Зрештою із переїздом не склалося, а от флай-йога впевнено увійшла у її життя.

“Завдяки їй я в буквальному сенсі відчула, що значить “відкритися світу”. Спершу ми мусили багато зрозуміти про баланс – насамперед у тілі. Бо коли ти можеш керувати ним, то наступним кроком вчишся керувати своїми думками, емоціями. І зрештою, сприйняттям світу”, – ділиться Вікторія.

Про своє заняття вона розповідає щиро і захоплено, однак підкреслює: нікому нічого не нав’язує. “Я не обіцяю дівчатам, які приходять сюди, що з флай-йогою вони стануть стрункішими й тендітнішими – бо всі знають, що худнемо ми біля холодильника. Не запевняю, що флай-йога стане для них панацеєю. Але розповідаю про те, як вона, зокрема, спонукає нас долати страх, який дуже часто заважає нам робити те, що ми насправді можемо”.

Долати страхи Вікторії довелося і на етапі підготовки до відкриття студії – пошук приміщення, оформлення оренди тощо. Але нею керувало велике бажання зробити щось хороше і корисне, зокрема для людей дещо старшого віку – показати їм, що вони потрібні і для них щось організовують; що навіть тоді, коли молодість, здавалося б, минула, вони все ще можуть відкрити у собі нове, що життя крутиться не тільки довкола внуків і домашніх клопотів.

“Тому на перші заняття я запросила жінок віком близько 50 років. Також охоче займаюся з дітьми. І третій мій пріоритет – матусі в декреті, яким вкрай потрібен оцей час, щоб трохи видихнути”, – каже інструкторка. Але, звісно, у її студії раді абсолютно всім охочим.

Для Вікторії флай-йога – це не про бізнес, бо у неї дуже клієнтоорієнтований підхід, зокрема щодо оплати. І вже точно не про роботу, на яку приходиш просто, аби відбути, бо цим заняттям вона віддається на повну. «Вважаю, що вміння допомогти людям розпружитися, по-новому відкрити себе, позбавитися страху і скованості, яке дає флай-йога, – це дар. Його я сприймаю із великою вдячністю і маю бажання ділитися ним із іншими», – пояснює вона.

Заняття з флай-йоги переважно відвідують жінки, хоча займатися цією тілесною і духовною практикою варто й чоловікам, адже вона допомагає розпружити затиски у тілі, у м’язах, що для них актуально. Загалом, ділиться інструкторка, спостерігаючи на заняттях за людьми, вона краще пізнає їх як особистостей. Є гнучкіші, які і в житті легше пристосовуються до нових обставин та ситуацій. Є затиснуті – особливо часто це буває у жінок, які самостійно тягнуть на собі всю домашню роботу, всі сімейні клопоти –  у них той вантаж відповідальності буквально лежить на плечах. “І як радісно бачити, коли вже за кілька занять у них зникають  ці затиски, як вони буквально розправляють крила”, – ділиться інструкторка.

Флай-йога – це можливість поставити звичну круговерть життя на паузу і попіклуватися суто про себе – своє тіло, свою свідомість. “Коли ми сідаємо в гамаки, то не варимо борщі, не квапимося у справах. Просто думаємо. Відчуваємо своє дихання, концентруємося на ньому, – пояснює Вікторія. – А потім вчимося знаходити баланс, щоб навіть у цьому хиткому гамаку відчувати міцну опору”.

Отож цей вид фізичних занять – про баланс, про впевненість у своєму тілі, відсутність страху. І, звісно, про власну силу, адже, виконуючи асани в гамаку, людина не просто тягає гирі чи гантелі, а працює із власною вагою. Також флай-йога розвиває гнучкість, допомагає натренувати вестибулярний апарат.

Заняття починаються із медитації. Потім – вправи на підвішених до стелі гамаках, які безпечні й витримують вагу до 300 кілограмів. Інструкторка все пояснює і допомагає новачкам із правами, які їм спершу не даються – до слова, зауважує, що вже незабаром усім вдається зробити те, що спершу не вдавалося. Наприкінці заняття учасники лягають у шавасану – асану максимального спокою та розслаблення.

На заняття зазвичай приходять тричі на тиждень. Узагалі йога – така практика, якою варто займатися щодня, і Вікторія показує своїм слухачкам вправи, які вони можуть виконувати щодня вдома – наприклад, комплексом сур’я намаскар, “поклоніння сонцю”. А заняття у студії розписані таким чином, щоб почергово задіювати різні групи м’язів, тож відвідувати їх варто за графіком. Втім, наголошує інструкторка, значно важливіше, щоб люди ходили на флай-йогу тому, що це їм приносить задоволення і наповнює їх, а не тому, що оплатили місячний абонемент і шкода грошей.

Охочі спробувати відірватися від землі й опанувати флай-йогу можуть записатися на сторінці Вікторії Щелканової в інстаграмі. Перше заняття – за довільний донат на ЗСУ, разове – 150 гривень, а абонемент на місяць, який включає 12 занять, – 1500 гривень.

Віталіна  МАКАРИК

 

Коментарі
Теги: Вікторія Щелканова, флай-йога
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up