На головну Новини Віднайшли «жіночу» мацеву

Віднайшли «жіночу» мацеву

155

Іще один артефакт з єврейського минулого нашого міста, пошкоджений юдейський надгробний камінь мацеву виявили днями у Володимирі. Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці співробітник історичного музею Олександр Стемковський, який разом із колегою Богданом Яновичем виїхав на місце знахідки.

Про надгробний камінь, знайдений під час земляних робіт в районі сільгоспхімії, музейникам повідомив Сергій Білик. Мацева місцями пошкоджена, але на ній можна побачити філігранний рослинний орнамент, зображення запалених свічок у підсвічнику, що вказує на те, що під цим каменем спочивала жінка, а також текст на івриті. З його перекладом допоміг Володимир Музиченко, який звернувся до др. В. Левіна, директор центру єврейського мистецтва Єрусалимського єврейського університету. За його словами, на камені вибито: «Жінка важлива, кошерна і скромна, Еті Яхад, дочка р. Шимшона». Судячи з орнаменту і техніки різьби, мацева датується початком ХХ століття.

- реклама -

Щодо майбутнього знахідки, Олександр Стемковський пропонує зробити її музейним експонатом і розмістити на території біля музею, наводячи приклад половецьких баб, які стали частиною вуличної експозиції Національного історичного музею. Володимир Музиченко з цим категорично не погоджується, зауважуючи, що наразі, оскільки музейна територія не огороджена і немає умов для розміщення експонатів на подвір’ї, це наражатиме мацеву, яка, власне, є надмогильним каменем, на ризик стати об’єктом наруги.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

17 + 4 =