На головну Новини Відзначаючи століття української Соборності

Відзначаючи століття української Соборності

38

  У вівторок зал культурно-мистецького центру ущерть заповнився людьми, що прийшли на урочистості з нагоди сторіччя Соборності України. Розпочалась зустріч виступом завідуючого відділом новітньої історії краєзнавчого музею Сергія Лиса, який не тільки нагадав про суть свята, а й розповів про маловідомі сторінки історії України 1918-1919 років.

До прикладу, коли УНР і ЗУНР готувались до об’єднання, до Києва приїжджали делегації новоутворених тоді ж Кубанської Народної республіки та Зеленого Клину (так званої Української Закитайщини), заселеної на дві третіх українцями території Далекого Сходу. Вони також прагнули об’єднатись із Великою Україною. І Русинська рада Закарпаття встигла оголосити про намір приєднатися до Акту Злуки. Однак втілити ідею в життя не вдалося.

- реклама -

Та хоч спроба збудувати тоді соборну державу виявилась невдалою, цей рух українців до єднання дав відчутний поштовх для подальшого пробудження української свідомості. Тепер, коли ми знову у боях виборюємо право на самостійність, як ніколи, важливим є необхідність вчити уроки історії і не повторювати своїх помилок.

Після, без перебільшення, захоплюючої розповіді історика прозвучали вітання від представників влади. А згодом розпочався концерт, на якому виступали талановиті володимир-волинці, малі і дорослі. Тема була одна – Україна. А одну з повстанських пісень «Гей, соколи!» разом із ансамблем народної пісні «Розмай» співав весь зал.***

В клубі 14 окремої механізованої бригади відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України. обласної та міської влади вручили військовослужбовцям грамоти та цінні подарунки, а чудову концертну програму подарував колектив аматорського ансамблю Камінь-Каширського районного будинку культури «Родовід». Незабутні українські патріотичні, ліричні та жартівливі пісні створили гарний настрій особовому складу бригади.

На знак вдячності за прекрасний концерт тимчасово виконуючий обов’язки командира бригади підполковник Дмитро Тітенко вручив керівнику ансамблю подяку та квіти.

А на завершення – традиційне фото на пам’ять!

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотири + 7 =