Новини
Сьогодні
19.06.2024
18.06.2024

Відзнака «БараБуки» за книжковий дебют Віталіни Макарик

Володимирська, Культура
325 переглядів

Минулого четверга в Центральній міській дитячій бібліотеці Києва відбулося вручення нагород від лабораторії дитячого читання “БараБука”. На події відзначили найкращі книжки для родинного читання, про що розповіла  журналістка УП.Культура Анастасія Большакова.

Цього року “БараБука” святкує свій ювілей – 10 років. З цієї нагоди укладачки розширили довгі списки нагороди до ста назв, а короткі – до 50.

Це не єдина зміна у “Топах БараБуки”. Крім видань для наймолодших, поетичних збірок і книжок-картинок, збірок оповідань, науково-популярних видань та фентезі, спецвідзнаками нагородили низку видавництв, які підтримують українських авторів.

“Видавати світові бестселери значно менш ризиковано, ніж вкладати кошти й час у неперевірені ринком рукописи. Тож ми взяли й буквально порахували сміливців і патріотів за 10 років: у яких видавництвах виходили книжки відзначених нами авторів? ” – розповіла засновниця БараБуки, письменниця Таня Стус.

Редакція «Слова правди» особливо уважно стежила  за цією подією, адже для участі у ній  поїхала і наша журналістка  Віталіна Макарик.  Ми щиро раділи за колегу, коли повернулась вона зі столиці із  нагородою. Поряд з іменитими видавцями   вона  отримала  відзнаку у номінації «Дебют року в прозі» за свою  вже відому читачам книгу  “Кеди в небі”, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева»

“БараБука. Простір української дитячої книги” – проєкт підтримки дитячого читання, історія якого почалася в 2014 році з сайту про українську дитячу літературу для дітей та підлітків.  До команди “БараБуки” входять літературознавиці, письменниці, методистки Лабораторії дитячого читання НЦ “Мала академія наук України”. З 2014-го щороку авторки та експерти порталу обирають найкращу літературу у сфері українського дитячого, підліткового й родинного читання різних жанрів і форматів.

Коментарі
Теги: барабука, Віталіна Микарик, книги
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up