Новини

Військові можуть вирішити, хто отримає грошову допомогу у випадку їхньої загибелі

Новини
176 переглядів

Набули чинності зміни до закон 3515-ІХ від 9 грудня 2023 року), якими запроваджується поняття «особисте розпорядження». Військовослужбовці отримали право скласти в письмовій довільній формі особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату ОГД особі (особам) за їхнім вибором, визначивши розмір частки у відсотках.  Право засвідчення справжності підпису на такому розпорядженні покладено на командира військової частини або нотаріуса.
“Оригінал особистого розпорядження зберігається в  особовій справі бійця в ТЦК та СП. У будь-який час військовий може його скасувати взагалі, або скласти нове. При цьому кожне нове розпорядження скасовує чинність попереднього”, — пояснює Ярослав Хоменко, юрист Українського ветеранського фонду.
Незалежно від змісту особистого розпорядження право на призначення та отримання ОГД мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи у розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них у разі призначення і виплати ОГД за відсутності особистого розпорядження.
Змін також зазнав перелік осіб, які мають право  на таку ОГД.

 

Коментарі
Теги: військові, грошова допомога
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up