На головну Новини Військові «писанки» воєнного Великодня

Військові «писанки» воєнного Великодня

305

Напередодні Великодня подвір’я дитячої художньої школи ім. Миколи Рокицького прикрасили великі «писанки», які надзвичайно пасують до нашої непростої сучасності. Арт-об’єкти у формі пасхальних яєць, виконані в техніці плетіння маскувальних сіток, поєднують у собі військові й народні мотиви й нагадують про те, з чого українці нині черпають наснагу – звитягу воїнів, відчуття свого коріння, любов до рідної землі. Одна «писанка» камуфляжна, одна в стилі етно, а ще одна – в кольорах українського прапора.

«Ми хотіли привернути увагу і нагадати людям, які відвідують наші майстеркласи, місцевим і вимушено переміщеним,  в які часи ми живемо. Що за кілька сотень кілометрів від мирного Володимира триває масштабна кровопролитна війна, де за майбутнє всієї України б’ються і наші земляки. Хотіли вшанувати їхній подвиг, адже саме завдяки ним ми можемо спокійно відсвяткувати Великдень», – каже директорка мистецької школи Катерина Юрчук.

- реклама -

Незвичні великодні прикраси створили силами колективу. Людмила Курилич, Олена Салабай і Катерина Юрчук виплітали арт-об’єкти із кольорових та вишиваних стрічок, природніх елементів. Їхня колега Інна Гарголь допомагала з матеріалами і консультаціями. А каркас для військових «писанок» виготовили завгосп художньої школи Олександр Ромащук та сторож Микола Якимчук.

Це маленька частинка того, що планував втілити творчий колектив школи задовго до війни. Але життя внесло свої корективи, тож замість барвистих веселих писанок мисткині створили стримані і суворі, але так само життєдайні. Адже арт-об’єкти у формі великодніх яєць – символів відродження – нагадують, що життя неодмінно переможе смерть, світло – темряву, а Україна – своїх ворогів.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

6 + 12 =