
Віктор Фіщук був у кожному дворі Володимира-Волинського ще до того, як це стало «модним». За понад 16-тирічний стаж у команді володимир-волинського міського голови Петра Саганюка «озброївся» колосальним досвідом, який охоче готовий реалізувати у рідній Оваднівській громаді. Він ніколи не забував про село, де народився, йому відомі проблеми, якими там живуть люди.
Якою бачить перспективу громади, які сфери потребують особливої уваги і як можна залучити додаткові кошти в ОТГ, ми запитали у начальника управління житлово-комунального господарства і будівництва виконкому Володимир-Волинської міської ради Віктора Фіщука.
Довідково: Віктор Фіщук народився 28 травня 1982 року у селі Жовтневе, нині Сусваль. Здобув освіту вчителя початкових класів з додатковою кваліфікацією педагог-організатор. Після навчання працював бібліотекарем та заміняв колег-вчителів у школі для глухонімих. Роботу в органах місцевого самоврядування почав у 2004 році у відділ персоніфікованого обліку громадян в управлінні соцзахисту. З 2008 року працює в управлінні житлово-комунального господарства, де з 2009 року є начальником. Одружений, займається вихованням 10-річної донечки.
– Оваднівська громада для вас близька. Які проблеми вам розповідають люди?
– Громада утворилася шляхом об’єднання частини сільських рад Володимир-Волинського та Турійського районів з центром у селі Овадно. Однак належної комунікації з центром, на мою думку, так і не забезпечено. Зокрема, єдиного сполучення, яке б з’єднувало всі села з центральною садибою, наразі не існує. Свійчів, Галинівка, Красностав мають географічну можливість дістатися до центру ОТГ проїздом на Володимир-Волинський, а, наприклад, для мешканців Білина, Гайок, Лісок чи Овлочина – автобус через Овадно не їде. Над цим обов’язково треба працювати.
У багатьох селах, в тому числі і Овадно, не використовуються і руйнуються великі приміщення, це і як адміністративні будівлі, так і колишні цілі ферми.
У деяких селах людей турбують захаращені сміттям лісосмуги і посадки. В інших – щоденні пориви водопроводів.
Абсолютно усім важливі дороги. Я скажу, що в громаді є дороги , які знаходяться у різному підпорядкуванні: облдержадміністрації і Служби автомобільних доріг. І все що зроблено в плані ремонту доріг – це якраз і заслуга цих державних установ в першу чергу.
– Який вихід можна знайти для розв’язання проблем та розвитку громади?
– Я зустрічаюся і спілкуюся з людьми у віддалених селах. Вони знають тільки прізвище голови їхньої громади. Саме тому, в першу чергу, потрібно налагодити діалог між жителями і очільником.
Оваднівська громада цікава для інвесторів: як українських, так і іноземних. Варто шукати можливість участі в грантових програмах із залучення коштів. З точки зору різних транскордонних програм, наша ОТГ – цікава для грантодавців не тільки із найближчих сусідніх держав Республіки Білорусь та Польщі, а й інших країн Євросоюзу.
Важливим аспектом в розвитку має бути наявність залізничного сполучення. Не всі міста обласного значення можуть собі дозволити таку важливу інфраструктурну річ, як залізнична колія. А в нас є!
– Люди невдоволені, бо немає комунікації, вони хочуть бути почутими. Як ви змінювали б таку ситуацію?
– З власного досвіду знаю, що реальних змін можливо досягнути, коли є комплексний підхід, коли є систематизація проблем і стратегія дій над їх розв’язанням.
Потрібно регулярно організовувати зустрічі чи прийоми громадян, щоб люди бачили не лише старост, а й очільника громади. Вони хочуть спілкуватися і знати, що їх почують і питання вирішиться.
Треба їхати до людей і особисто спілкуватися з ними, вивчати проблемні питання в кожному селі. Кожне питання, з яким звертаються жителі, має бути проаналізоване і детально вивчене. Час марнослів’я давно минув, потрібно діяти! Село має розвиватися, адже саме за ним – перспектива розвитку всієї України!
Завдяки співпраці влади і громади можна зробити багато корисних справ. І приклади ефективного управління громадами вже є. Ними варто скористатися. Тому я формую команду, яка складатиметься з активних людей, із якими мешканці будуть на постійному зв’язку для якісних змін в громаді.
Не треба витрачати марно кошти, а треба спілкуватися з людьми, питати в них, що їх турбує, і вирішувати конкретні питання.
– Що в своєму оточенні цінуєте?
– Чесність і професійність. Поважаю людей на своєму місці. Таким є міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк. Знаю багато мерів, із багатьма знайомий особисто, але стиль управління Петра Даниловича для мене є прикладом.
Саме тому я за підтримки Петра Саганюка та політичної партії «Сила і Честь» буду балотуватися на голову Оваднівської громади!
Анна ІВАНЧУК.