Новини

Вісті Устилузької об’єднаної громади: дайджест

Архів
34 переглядів

У понеділок відновили навчання у Лудинській школі. Протягом минулого тижня тут чотири рази працювала виїзна комісія, до складу якої входили фахівці різних спеціальностей і правоохоронці. Клас, де була розлита отруйна речовина, до кінця навчального року закритий. Оскільки речовину так і не ідентифікували, підлогу у цій кімнаті зняли й утилізували. За словами заступника голови об’єднаної громади Світлани Дубицької, жодного стороннього запаху у школі зараз не відчутно. Лудинські школярі перебували у стаціонарі педіатричного відділення ТМО до п’ятниці.

Вшанували Кобзаря. Від Свято-Вознесенського храму жителі Устилуга пройшли хресною ходою до погруддя Тараса Шевченка, що стоїть перед міською радою. Священик Юрій Здебський відслужив молебень, міський голова та жінки із Союзу українок поклали квіти поетові. О 15-ій годині цього ж дня учні устилузької школи у рамках всеукраїнського флеш-мобу читали біля пам’ятника поезії Кобзаря. Декламували Шевченкові вірші того дня діти у всіх сільських школах громади.

Як витрачали субвенцію. Про це повідомила проектний менеджер міськради Ольга Костюк. Торік отримали вісім мільйонів 795,9 тисячі гривень гарантованої державою інфраструктурної субвенції, коштом якої реалізовано 20 інфраструктурних проектів.
Пріоритетними стали видатки на ремонт закладів освіти (64,6 % у структурі витрат) – проведено капітальні ремонти у школах та ДНЗ Лудина, Рогожан, Хотячева, П’ятидень, Зорі, Стенжарич, Микитич та Устилуга. З метою енергозберігання у цих будівлях замінено дахи, вікна, двері, утепленні фасади, встановлені твердопаливні котли, відремонтовано каналізаційні мережі, на що витрачено п’ять мільйонів 611,5 тисячі гривень.
На ремонт об’єктів водопостачання пішло 646,3 тисячі гривень (6, 1 %). За них реконструйовано чотири свердловини у Лудині, Рогожанах, Амбукові, Хотячеві. Загальна потужність встановлених підкачувальних потужностей – 11, 2 кВт. Ремонтували дороги в Устилузі (частина вул. Левінцова, Стравінського, Гагаріна) та Стенжаричах (вул. Відродження). Введено в експлуатацію 5630 квадратних метрів доріг на загальну суму у 1,8 мільйона (21,1% субвенції). Решту коштів використали на ремонт клубу у П’ятиднях та приміщення для ЦНАПу, на купівлю бензопили і тракторного причепа для ВУЖКГ.
Міськвиконком намагався використати кошти не лише на центр громади, а й на населені пункти, які приєднались до неї і раніше не отримували достатнього фінансування на соціально-економічний розвиток. Загалом дотримано принципу пропорційного розподілу коштів відповідно до чисельності населення та площі. При цьому варто врахувати, що громади витрачали кошти на ті об’єкти в центральному населеному пункті, які обслуговуватимуть всіх мешканців громади.
«Майже стовідсотково використавши державну грошову допомогу, на ділі довели спроможність самостійно вирішувати питання місцевого значення і нести відповідальність за прийняті рішення, підтвердивши готовність до реалізації проектів розвитку. Субвенцію з держбюджету використовували для зміцнення економічної спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади», робить висновок Ольга Костюк.

Коментарі
Теги: Лудин, Лудинська школа, субвенція, Устилуг, устилузька ОТГ, Шевченківські дні
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up