Новини

Візит голови ОДА: Від інтернату до митного переходу

Архів
8 переглядів

Після урочистої зустрічі  бійців  зенітно-ракетного полку, голова  ОДА Олександр Савченко  відвідав  ряд установ та підприємств міста і району, де  він побував вперше після свого призначення на цю посаду.

Прорив у інклюзії

У  Володимирі-Волинському активно працюють в напрямку інклюзивної освіти. Зокрема, з 2007 року в якості експерименту функціонує спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки». За словами її директора Валентина Вірковського, тут навчається 596 дітей, починаючи із дошкілля і завершуючи середньою освітою. Окрім того, із п’ятого класу розпочинається профільне навчання: природниче або спортивне. Однак через закінчення експерименту та впровадження освітньої реформи в Україні виникли труднощі із фінансуванням школи. Тому управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації пропонують змінити формат навчального закладу та перепрофілювати його у ліцей. Натоміть батьки категорично проти цього. Саме із цією проблемою прийшли на зустріч до Олександра Савченка.

   – Я знаю про вашу проблему, тому сюди приїхав. Інклюзивна освіта – це прорив. Цього раніше не було, тому навіть зараз батьки не володіють певними знаннями. Але фахівці, які працюють з особливими дітьми – це вчителі від Бога. В них щирий погляд і відкрита душа. Це видно одразу. Хочу вас обнадіяти – ми  розв’яжемо цю проблему, – зауважив Олександр Ілліч під час зустрічі з батьками та педагогічним колективом школи.

Голова облдержадміністрації пообіцяв, що докладе максимум зусиль, аби вже цього року відкрити 18 закладів інклюзивної освіти на Волині. Адже в лютому під час візиту дружини Президента України Марини Порошенко відбулося підписання меморандуму щодо впровадження інклюзивної освіти на Волині.

Інклюзивно-реабілітаційний центр, який першим  в області у місті створили на прохання батьків, також оглянув Олександр Савченко. За словами директора закладу Олени Токарєвої, основна його мета – всебічний розвиток особливої дитини, її соціалізація в суспільстві, а також надання практичної допомоги батькам.  Тут ще триває ремонт та переобладнання приміщення, яке виділила міська влада. Серед найнеобхіднішого: ресурсна кімната для дітей, кабінети логопеда, психолога та дефектолога, конференц-зала тощо. Разом із тим, відсутнє спеціалізоване обладнання для таких закладів та спортивні майданчики для особливих дітей. Тож основна робота ще попереду.

«Цифрова валіза» для ЦНАПу

У міськрайонному  ЦНАПі, де  надають більше 130 послуг, тепер  адміністративні послуги можна буде надавати за моделлю «виїзного адміністратора». Голова ОДА передав спеціальну «цифрову валізу», куди входять ноутбук, принтер, сканер, модем для підключення до мобільного Інтернету, пристрій для зчитування інформації паспортів у формі картки, додаткове джерело живлення, валіза для перенесення вказаного вище обладнання.

   Надання адмінпослуг за моделлю «виїзного адміністратора» є особливим варіантом  для обслуговування окремих громадян за місцем проживання чи перебування (лікування тощо). Це забезпечує надання доброякісного сервісу громадянам похилого віку та людям з особливими потребами, мешканцям віддалених районів та тим, хто потребує обслуговування без відвідування центрів надання адмінпослуг.

Ці «Цифрові валізи» придбані у рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та втілюється в життя за підтримки міжнародної організації «Фонд Східна Європа».

У Волинській області це перший мобільний адміністратор, загалом же їх має бути  чотири.

Де зводиться найбільший волинський елеватор

Будівництво потужного елеватора промисловому районі Володимира-Волинського розпочали декілька місяців тому. Директор ТОВ «П’ятидні» Валерій Діброва  голові  ОДА, що комплекс, окрім силосів та бункерів, включатиме в себе дві потужні зерносушарки, які зможуть сушити 2,5 тонни кукурудзи за добу. Аграрій також додав, що вивчав європейський досвід, тож найліпшим варіантом для цієї технології є застосування газу.

     «Ми вирішили питання газопроводу і електрики, лишилося питання дороги… Для зручності транспортування зернових на елеватор, господарство власним коштом планує побудувати від Володимир-Волинської об’їздної дороги  кілометр бетонного покриття, що дасть можливість розвантажити міські шляхи від проїзду великовагового транспорту. Так що, якщо закінчимо, то і Президента можна буде запросити», – зауважив Діброва.

«Ви бачите майданчик, хід будівництва певних об’єктів. Два  місяці тому якби ви сюди приїхали, то ще того абсолютно не було», – додав аграрій. Він розповів, що на будівництві щоденно працює 60-80 будівельників.   «Якщо такий графік буде виконуватися, у жовтні ми цей елеватор відкриємо на прийом і сушіння кукурудзи», – підсумував Діброва.

Вартість будівництва – 8 мільйонів доларів, і це один із наймасштабніших об’єктів не лише в місті і районі, а й на Волині. Поряд із елеватором розміщена залізнична колія, тож уже придбали власний тепловоз та  уклали договір із Крюківським вагонобудівним заводом на купівлю 54 вагони-зерновози. Обсяг інвестиції в залізничний транспорт становитиме 92 мільйонів  грн. Крім того господарство придбало п’ять нових автомобілів-зерновозів шведського виробництва та підписаний контракт ще на придбання п’яти таких  автомобілів-зерновозів. Таким чином, за добу зможуть завантажувати весь ешелон та відправляти або у порти, або ж на Захід, у Європу.

«Я думаю, враження в нас сьогодні однакові – масштабності, корисності і головне, що з кожним днем руйнується твердження, що занепадає все, що в Україні нічого не робиться, що вона вся в Польщі. А вона, виявляється, будує на перспективу, на десятиліття вперед», – зауважив очільник ОДА.

На насіннєвому заводі у П’ятиднях

Після оглядин елеватора, Діброва запросив Савченка оглянути і насіннєвий завод ТОВ «П’ятидні».

   Сучасне підприємство може похвалитися просторими приміщеннями і чудовими умовами, новою технікою, потужностями виробництва, власною лабораторією. Завод – повністю автоматизований, а для запуску роботи досить натиску однієї кнопки.

«Дуже радий знайомству із цим великим підприємством «П’ятидні»… Цей насіннєвий завод працює не тільки на Україну, а й на Європу, зокрема Польщу, Німеччину. Ми бачили високоякісну сільськогосподарську техніку і навіть були в центрі навчання персоналу. Тут навчають не тільки персонал товариства «П’ятидні» а й з інших сільгосппідприємств, які використовують техніку для роботи полів… Сама технологія роботи заводу – все комп’ютерзовано. Це сьогоднішній день і він ще й завтра буде сучасним. А так, як ставиться керівник підприємства до новацій, то ми розуміємо, що на цьому він не зупинитися і це одне з підприємств, яке прославляє волинський регіон по всій Україні», – зауважив очільник ОДА

Проблеми  і убогість митно-сервісної  зони

Голова облдержадміністрації також проінспектував роботу митно-сервісної зони «Устилуг-Зосин» та залишився не дуже задоволений. Адже, незважаючи на ті величезні прибутки, які приносить Волинська митниця до держбюджету загалом та Волині зокрема, тутешня інфраструктура могла б бути ліпшою.

На «Устилузі» голові ОДА повідомили, що пункт працює в штатному режимі, а сьогодні немає напливу транспорту. Так, на 16:00 на пункті пропуску побували 125 транспортних засобів на в’їзд та 145 на виїзд.

Озвучили і проблемні питання. Так, голова Устилузької територіальної громади Віктор Поліщук зауважив, що незабаром мине 15 років, як йдеться про будівництво об’їзної дороги довкола міста, аби уникнути «славнозвісних» черг. Однак питання і нині не дійшло до логічного завершення.  Він продемонстрував знімки черг та запевнив, що те, що нині їх немає – виняток, а не правило. Мовляв, кошти від перевиконання індикативних показників митницею спрямовують на дороги, та шлях під’їзду до пункту пропуску не в найкращому стані.

Опісля Савченко розповів про мету поїздки на митницю:  «Ми думаємо над тим, як розробити стратегію розвитку прикордонних територій. Можливо, це буде тільки наше рішення, на території України, можливо ми будемо залучати європейські інституції, зокрема у нас великий кордон із Польщею та важливий кордон із Білоруссю», – зауважив посадовець.

За  інформацією відділу  внутрішньої політики  ОДА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up