Новини

Візит голови ОДА

Архів
4 переглядів

За тиждень  потужний  елеватор  запрацює

У рамках робочого візиту до  нашого району, голова  ОДА Олександр Савченко побував на будівництві елеваторного комплексу та дізнався про його готовність.

Цей елеватор – проект відомого аграрія, директора ТОВ «П’ятидні» Валерія Діброви –  розпочали будувати навесні цього року.

Обладнання та споруди елеваторного комплексу готові на 95 відсотків. Вже через тиждень тут планують запускати два силоси та одну сушилку у пробному режимі.

«Поки ще стоїть на полях кукурудза, поки є що збирати та сушити, спробуємо цього року «обкатати» обладнання і побачити його придатність, аби на наступний сезон елеватор працював на повну потужність», – зазначив Валерій Діброва.

За  його словами, зараз комплекс може приймати 65 тисяч тонн зерна. Проте на наступний рік уже запланували будівництво ще одного складу, який зможе вміщати ще до семи тисяч тонн продукції. Таким чином елеватор буде розрахований на одночасне зберігання 72 тисяч тон зерна.  Ввідвантажувати  його планують в Україну, в Європу, а також з метою експорту на азійський і африканський ринки  – в порти Одеси, Іллічівська, Миколаєва та Херсону.

Валерій Діброва також додав, що об’єкт побудований за останнім словом елеваторної техніки. Тут є більше 30 зернотоків, які працюють на автоматичному управлінні. Саме тому будівництво елеватора обійшлося більш ніж у сім мільйонів доларів.

Дату офіційного відкриття елеватора поки не повідомляють, проте кажуть, що зроблять це тоді, коли обладнання буде перевірене, випробуване та завантажене на повну потужність.

 

Новенький ремонт, затишні кімнати та вироби своїми руками – центр соціального обслуговування у селі Льотничому Зимнівської ОТГ сповнений любов`ю та турботою. Школярі Міжнародного дня людей похилого віку влаштували концерт для 30-ох мешканців відділення стаціонарного догляду для постійного проживання.

Солодкий стіл, дитячі пісні та подарунки від голови облдержадміністрації Олександра Савченка зробили цей день по-справжньому святковим для бабусь та дідусів.

Директорка центру, Любов Столярчук, розповіла, що всього на обслуговуванні в терцентрі перебуває 498 осіб.  В його структурі є не лише стаціонарне відділення, а й два відділення соціальної допомоги вдома та університет третього віку, куди ходять 70 слухачів поважного віку.

За  чотири минулі роки  проведено утеплення фасаду приміщення, облаштовано дві котельні на газовому та твердому паливі, проведено ремонт та заміну устаткування  харчоблоку та пральні, облаштовано пандус, дві вигрібні ями тощо. Окрім коштів державного та місцевого бюджетів, допомагають підприємці. Всі внутрішні та зовнішні ремонтні роботи, облаштування території – проводили власними силами.

Терцентр хоче впровадити нову соціальну послугу, що має на меті допомогти людям, які тимчасово залишилися без дому. Тут хочуть обладнати приміщення для надання послуг підтриманого проживання. Там, за словами директора, зможуть отримувати допомогу люди, які опинилися у складній ситуації та потребують тимчасового житла, зокрема, переселенці та діти з інтернатних структур, які шукають роботи. Окрім того, сім’ї, які хочуть виїхати на деякий час за кордон, приміром на відпочинок, зможуть залишати в установі дідусів та бабусь на 2-3 тижні та бути впевненими, що за ними доглянуть. Послуги з підтриманого проживання будуть надаватися на безоплатній основі, але користуватися  ними можна  не більше, аніж півроку.

Олександр Савченко залишився задоволений побаченими умовами проживання у центрі. Каже, що одразу помітно роботу турботливих працівників та мудрого керівника.

 

Патріотичний  дитсадок

Потужність навчально-виховного комплексу «школа – дитячий садок» у селі Льотничому 360 учнів, однак нині навчається 238, діє два інклюзивних класи.

Директор школи, Сергій Будцев, розповів голові  ОДА Олександру Савченку, який сюди завітав, що розпочато облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям. Завершення робіт заплановано на 30 листопада.

– У школі проводиться заміна системи опалення, завершення робіт планується до 10 жовтня. Також  здійснюється ремонт внутрішніх санвузлів та завершується підготовка до опалювального сезону. Для роботи власної котельні завезено торфобрикет та дрова, – додав Сергій Будцев.

Однак, у школі є і проблеми – дах, накритий у 1989 році, протікає. За словами директора,  найбільше страждає спортзал.

Голові  ОДА Олександру Савченку школа сподобалася. Каже, що потужна, а головне – перспективна, адже є приріст населення. Проте, ще більше високопосадовець вражений дитячим садочком,

– Дитячий садок – просторий, гарний, а головне – патріотичний. Посеред української символіки та зображення дітей у національних костюмах – портрет Президента, аби діти змалку поважали та любили державу. Молодці, так тримати, – зауважив керівник адміністрації краю. Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up