Щорічно у третю неділю травня, починаючи з 2007 року, в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій комуністичного режиму. Напередодні цієї дати біля пам’ятника жертвам тоталітарних режимів, що встановлений у валах Городища, відбувся пам’ятний захід за участі представників міської і районної влади, духовенства і місцевої єпархії ПЦУ та небайдужих містян.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, чиї життя забрали голодомори, розкуркулення, табори, тюрми, ГУЛАГи та заслання. А це сотні мільйонів понівечених доль, нездійснених мрій, планів і сподівань. Комуністи мали на меті знищити політичну, наукову та мистецьку еліту, кого називали “ворогами народу”, хоча ворогами для нашого народу були саме кати радянського режиму.
Ведуча заходу – працівниця КЗ “Центр культурних послуг” Руслана Ватлаєва нагадала, що місце встановлення пам’ятника жертвам тоталітарного режиму обране недаремно, адже саме у Валах Городища функціонувала місцева в’язниця, у якій в перші дні війни 1941 року працівники НКВС розстріляли практично всіх в’язнів. Тут ворог, з яким ми боремось і зараз, проводив допити, здійснював катування переважно представників української інтелігенції за їхню нібито «антирадянську позицію» та «буржуазний націоналізм».
Провів історичну паралель між злочинами комуністичного режиму та теперішніми звірствами їхніх російських нащадків директор МРЦ, історик Володимир Данилюк. Не зважаючи на те, що з часу червоного терору минуло 100 років, методи рашистів лишились ті самі.
У спільній молитві під час панахиди, яку відслужили священнослужителі, учасники заходу згадали всіх невинно вбитих і закатованих. Потім відбулось покладання квітів до пам’ятного знака.