На головну Новини Власна збірка віршів до шістнадцятиріччя

Власна збірка віршів до шістнадцятиріччя

502

Неочікуваним подарунком на 16-тий день народження для дев’ятикласниці Льотничівського НВК Юлії Шулик стала збірка її власних віршів «Я люблю Україну». Так юну поетесу вирішили привітати батьки, адже це була її давня мрія. Про Юлію Шулик газета «СП» писала неодноразово, адже талановита дівчинка кілька разів перемагала у літературному конкурсі «Колодійчукові роси», багато років займається у народній студії вокального співу «Лодомир», а нещодавно стала переможницею конкурсу краси у рідній школі.

Свій перший вірш під назвою «Сонечко» Юля написала ще у 9 років. Каже, що надихнулась дитячими збірками віршів, які змалку любила читати та вчити на пам’ять. Тож якось узяла блокнот і почала виводити свої перші рими, котрі склались у непоганий вірш. Результатом одразу ж поділилась із мамою, від якої отримала схвальний відгук. Відтоді і почала писати вірші, коли з’являється натхнення. У молодшому віці найчастіше писала про маму, природу, пори року та різні свята, а коли підросла, то і поезія стала дорослішою – на тему патріотизму та любові до України.

- реклама -

– Коли на душі стає якось важко і хочеться звільнитись від цього тягаря, беру до рук блокнота і починаю писати. Найчастіше натхнення приходить пізно ввечері та уночі. Сама інколи дивуюсь, як спадають на думку віршовані рядки, які, чіпляючись, один за одного, утворюють вірші, – розповідає дівчина.

Своїми поетичними творами Юля ділиться не лише з мамою, адже після того як одного разу продекламувала їх у школі, вчителька української мови та літератури Ірина Шелест запропонувала узяти участь у літературному конкурсі «Колодійчукові роси». Відтак у 2019 році Юля Шулик  посіла друге місце у конкурсі, який  організовує наша газета, а  торік отримала подяку за участь. Саме ці вірші, котрі дівчинка подавала на конкурс, і увійшли до збірки «Я люблю Україну».

Юля зізнається, що напередодні дня народження здогадувалась, що батьки щось замислили. Адже мама якось випадково обмовилась про майбутню книжку, а ще розпитувала на якій флешці вона зберігає надруковані вірші. Проте коли батьки принесли Юлі пакунок із пів сотнею книжечок з її ім’ям на титульній сторінці, із очей дівчинки потекли сльози радості.

– Ми знали, що збірка віршів – це її найбільша мрія, тому і вирішили з чоловіком, що зробимо такий подарунок, – розповідає мама Юлі пані Ірина. – Допомогла з редагуванням віршів вчителька Ірина Миколаївна, котра і порадила видавництво у сусідньому Нововолинську. Лише два тижні пішло на те, щоб сформувати, зверстати і надрукувати книжки.

На двадцяти сторінках збірки умістилось 15 віршів, котрі тематично поділили на дві частини – у першій вірші про патріотизм та любов до Батьківщини, а у другій – про видатних людей та історичних постатей нашого краю. Юля каже, що частину накладу планує подарувати рідним та близьким людям, а іншу спробує продати, розрекламувавши на своїй сторінці в Тік тоці та у школі. А ще юна сподівається, що це далеко не остання її збірка, яка побачила світ, адже і далі продовжує розвиватись у цьому напрямку. Зі своєю майбутньою професією Юля теж майже визначилась – обирає наразі між журналістським та акторським фахом.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 − вісім =