На головну Інтерв'ю «Володимир має бути безпечним для мешканців і гостей міста», – Ігор Пальонка

«Володимир має бути безпечним для мешканців і гостей міста», – Ігор Пальонка

192

Безпека – базова цінність, необхідна для щасливого життя. Як про безпеку міста та його жителів збирається дбати кандидат на посаду міського голови Ігор Пальонка, які пропонує напрямки дій для створення безпечного середовища та на які аспекти пропонує звернути увагу, – у нашому інтерв’ю.

Ігоре Анатолійовичу, чи вважаєте ви Володимир безпечним містом?

- реклама -

– Безумовно, криміногенна обстановка у нас краща, ніж у багатьох містах країни, і це тішить. Але водночас чуємо і багато нарікань на недостатнє патрулювання вулиць, недотримання підприємцями графіків торгівлі, бездоглядне перебування неповнолітніх на вулицях у нічний час… Безпека кожного мешканця – на вулиці, на роботі, за кермом, у навчальному закладі, безпека його майна – це надзвичайно важлива складова комфортного життя у місті, тому ми маємо дбати про неї.

– Що для вас включає в себе концепт «безпечне місто»?

– По-перше, це контроль за порядком у місцях масового відпочинку і перебування містян. Також це безпека дітей поблизу загальноосвітніх та дошкільних закладів. Це і безпечні транспортні розв’язки, унормований дорожній трафік і комфорт на дорозі як для водіїв, так і для пішоходів. Звісно, це й збереження зелених зон, елементів благоустрою, майна громади від нищення. Для того, щоб місто стало безпечним, потрібні розгалужена система відеоспостереження, ефективна робота муніципальної варти, тісна комунікація з правоохоронними органами забезпечення порядку.

– Розкажіть детальніше, у чому, власне, важливість відеонагляду?

– Охоплення якнайбільшої частини міста відеокамерами потрібне не лише для того, щоб швидко відшукати зловмисника, але насамперед для того, аби попередити злочин. Йдеться насамперед про псування майна, зокрема комунального – тобто того, що належить громаді, кожному з нас. І якщо про безпеку закладів торгівлі чи офісів можуть і мають подбати їхні власники, то про збереження пам’яток історії та архітектури, творів мистецтва, які експонуються у відкритому просторі, елементів благоустрою, зелених насаджень тощо має дбати влада. Наявність відеоспостереження, з одного боку, може втримати зловмисника від пошкодження майна чи крадіжки, бо він знатиме, що камера його зафіксує і допоможе ідентифікувати. З іншого боку, коли шкоду завдано, то насправді стає досить легко знайти того, хто це зробив, і змусити відшкодувати збитки чи повернути вкрадене майно. Це ми бачили, зокрема, і в парку «Княжий», коли компанія молоді поцупила створений на пленері різьбярів дерев’яний меч, а коли стало відомо, що їхній вчинок записано на відео, повернула і вибачилася.

Тож програма «Безпечне місто», яка працює у Володимирі з 2016 року і включає 60 камер відеоспостереження, вже не раз довела свою ефективність. Але з огляду на потреби міста цього дуже мало. Відеонаглядом наразі перекритий центр і в’їзди в місто.

– На яких напрямках, на вашу думку, треба зосередитися насамперед?

– Мабуть усі погодяться, що найважливіше – це безпека дітей. І якщо в приміщеннях навчальних закладів за неї відповідає адміністрація, то про безпеку на вулиці, біля шкіл і садочків, має подбати міська влада. Це стосується як освітніх закладів, розташованих у місті, так і шкіл і садочків у селах, які приєднуються до міської громади.

Також важливо, щоб, вкладаючи кошти у благоустрій, ми дбали і про його збереження. У наших планах – розширення і розвиток рекреаційних зон, об’єднання чудового нового парку «Легенда» на Риловиці у спільний відпочинковий простір із парками «Слов’янським» та «Княжим». Щоб він був красивим і безпечним, треба подбати про те, аби вберегти його від вандалів. І відеонагляд тут теж знадобиться.

– А хто буде відстежувати зображення з камер? Адже чим більше їх, тим більше потоків відео, які вимагають уваги…

– Саме так, і це приводить нас до потреби створення ситуаційного центру, де працівники вестимуть онлайн-моніторинг безпекової ситуації у місті в режимі реального часу та оперативно реагуватимуть на помічені порушення. Це дуже ефективна практика, перевірена досвідом багатьох міст, як закордонних, так і українських. І це те, чого давно вимагають містяни.

Звісно, щоб його створити, потрібно провести чималу підготовчу роботу. Тому своїм першочерговим завданням бачу укладення чіткої послідовної програми дій у сфері безпеки на найближчі п’ять років, одним із найважливіших результатів якої стане створення ситуаційного центру.

Але вона включатиме й чимало інших факторів. Зокрема, варто зауважити, що якісне відеоспостереження неможливе без якісного вуличного освітлення. Повністю освітленими мають бути не лише вулиці міста, а й прибудинкові території багатоквартирних будинків. Маємо продовжити і підсвітку пішохідних переходів, оскільки це дуже важливо для безпеки на дорогах у темний час доби. Усе має бути зроблено у комплексі, з врахуванням усіх аспектів. Бо не можна збудувати безпечне місто, забувши про маленький, але важливий нюанс, адже він неодмінно стане джерелом нових ризиків.

– Очевидно, ця програма включатиме і певні пропозиції щодо роботи муніципальної варти?

– Це надзвичайно важливе формування потребує негайних змін. Штат муніципальної варти наразі недостатньо великий і укомплектований, аби ефективно виконувати покладені на нього обов’язки. Переконаний, що ми маємо подбати про розширення штату, забезпечити працівників автомобілем, щоб вони були мобільнішими й оперативно реагували на порушення правил благоустрою чи інші моменти, які відбуваються у місті.

Ми вивчали досвід різних міст, зокрема Мукачева. Там у муніципальній варті працює до 30 осіб, частково вони самі заробляють кошти на її утримання – це паркомати, штрафи за порушення правил паркування, штрафи за стихійні сміттєзвалища. Є група швидкого реагування, ситуаційний центр, патрульні мають сучасну техніку, з допомогою якої завжди можуть зафіксувати правопорушення на відео і надати його як доказ на суді. Нам треба потихеньку і в себе впроваджувати цей досвід. Тим паче, що територія громади розширюється, а отже, і потреби будуть більші.

Також, думаю, нам треба тісніше налагоджувати «безпековий» діалог із підприємцями, керівниками ОСББ. Перші зацікавлені в тому, щоб ніхто не бив їм вітрини, не псував фасади, щоб не було крадіжок. Другі мають дбати про те, що ввірені їм двори були також безпечними для мешканців будинків. Гадаю, у тісному діалозі ми випрацюємо спільну стратегію, як кожен зможе долучитися до створення безпечного міста.

– Мабуть, тут не можна оминути питання і безпеки на дорозі…

– Звісно, це ще одна складова, і до того ж доволі болюча. Транспортні розв’язки, особливо в літній період, коли через місто транзитом їдуть відпочивальники на Шацькі озера, створюють дискомфорт, а подекуди й потенційно небезпечні ситуації для всіх учасників дорожнього руху. Треба залучити сертифікованих фахівців, які б склали план руху цього транспорту – скажімо, системою  дорожніх знаків, розмітки і світлофорів направляти його по Устилузькій, по Ковельській об’їзній. Щоб містяни у вихідні дні в центральній частині міста почувалися комфортно і безпечно.

Також проблемним є перехрестя біля «Роксолани». Потрібно залучити фахівців, виміряти рух транспорту, пішоходів, велотранспорту, щоб зробити цю розв’язку оптимальною. Бо схема організації дорожнього руху, яка наразі є в місті, не справляється з тим потоком транспорту, який суттєво зріс впродовж останнього десятиліття. Місто розвивається, розбудовується інфраструктура, але паркувальних місць катастрофічно не вистачає.

Насамкінець підкреслю, що питання безпеки для мене на першому місці. До його розв’язання ми з командою плануємо залучити фахівців, аби обговорити і розробити чітку стратегію дій. Володимир-Волинський має бути безпечним для мешканців і гостей міста.

Розмовляла Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девятнадцять − один =