На головну Новини Володимир стрімко наближається до «червоної зони». Як зарадити, радять фахівці.

Володимир стрімко наближається до «червоної зони». Як зарадити, радять фахівці.

267

Медики і чиновники б’ють на сполох і закликають містян ретельніше дотримуватися карантинних заходів, не потрапляти у великі скупчення людей, не ігнорувати засоби індивідуального захисту і дбати про безпеку – свою та своїх близьких. Лише за минулі вихідні, 2-4 жовтня, по місту й району зафіксували  33 нових підтверджених випадки захворювання на коронавірус.

Як повідомила генеральна директорка КП «Володимир-Волинське ТМО» Тетяна Ващук,  на вчорашній день  у стаціонарному відділенні лікарні перебуває 46 хворих із пневмоніями. З них у 33 підтверджено коронавірус, восьмеро отримали негативний результат плр-тестів, ще шестеро чекають на результати. «Терапевтичне та інфекційне відділення заповнені повністю,відведено додатково ліве крило педіатричного відділення, де є боксовані  палати для ізоляції пацієнтів з інфекційними захворюваннями. Ситуація не дуже втішна, у стаціонарі хворих багато,а ще більше лікуються амбулаторно», – зауважила вона.

- реклама -

– Захворюваність по місту висока, інтенсивність виявлення нових випадків різко зросла, і це спричинено насамперед перебуванням людей у тісних колективах – у школах, в садочках, також у громадському транспорті. Це не значить, що треба негайно закрити освітні заклади і зупинити транспорт. Але це означає, що слід припинити проведення масових заходів та зборів, у яких немає жодної необхідності, – підкреслює завідувач Володимир-Волинським міськрайонним відділом ДУ ”Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я” Валерій Онищук.

Загрозлива ситуація у закладах освіти. На карантин уже закрили гімназію ім. Цинкаловського, ЗДО №3, окремі класи в НВК №3 та ЗОШ №2. «Прикметно, що високий рівень захворюваності на ковід спостерігаємо не так в учнівських колективах, як серед педагогів. Тому хочу звернутися насамперед до них: не збирайтеся в учительській, не ігноруйте маски і засоби захисту, переводьте наради і обговорення робочих питань в онлайн-режим, бо чим частіше ви комунікуєте великими групами, тим вищий ризик поширення ковіду», – звертає увагу Онищук.

Також, якщо вдома є хворий з ковідом, в жодному разі не можна вести дитину в садок чи школу. Тим паче, якщо у неї є симптоми ГРВІ. А такі, випадки, на жаль, часто трапляються, і безвідповідальні батьки, які свідомо ідуть на такий крок, ставлять під загрозу увесь колектив, який відвідує дитина. Не радить Валерій Онищук також приховувати контактних осіб: по-перше, все одно рано чи пізно ця інформація оприлюдниться, по-друге, соромитися хвороби не треба, бо від неї ніхто не застрахований і ніхто не обирає її зі своєї волі, а от замовчувати – небезпечно, адже це захворювання реальне, а ускладнення від нього дуже тяжкі.

Ще один важливий аспект – плр-тестування. Вдаватися до нього у перший день появи симптомів або ж у разі позитивного результату через тиждень бігти робити повторний – неефективно, зауважує Валерій Онищук. На самому початку хвороби тест може нічого не показати, а щоб вірус зник з організму, треба до двох тижнів. Натомість це створює зайве навантаження на лабораторії і спричиняє тривале очікування на результати.

Основна причина  погіршення епідемічної ситуації – недотримання населенням та суб’єктами господарювання запроваджених карантинних обмежень, – підкреслює начальниця районного управління Держпродспоживслужби Надія Лозовицька.« Ми постійно фіксуємо порушеняя в закладах міста, тому ще раз просимо дотримуватися вимог постанов Головного державного санітарного лікаря України щодо  запобігання поширенню  коронавірусної інфекції в офісних приміщеннях, перукарнях та інших закладах побутового обслуговування, торговельних закладах, ринках тощо. Пам’ятайте про соціальну дистанцію, масковий та дезінфекційний режим. Не забувайте про відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров’я та здоров’я оточуючих. У випадку ознак ГРВІ сидіть вдома»,  – наголошує вона.

Наразі всі держустанови працюють у штатному режимі, однак фахівці рекомендують будь-які звернення чи уточнення здійснювати за  телефоном, уникати скупчення людей та черг у громадських місцях. «Зрозумійте, наші фахівці – теж люди, і нікому з них не хочеться накладати штрафи на порушників вимог, але громадяни свідомо нехтують правилами поведінки у цій ситуації, – підкреслює Надія Лозовицька. –  Сьогодні мешканці святкують дні народження і весілля, збираютьсяна   мітингах і не думають про наслідки своїх дій. Вірус поширюється дуже швидко, тому ми повинні серйозно поставитися до цієї загрози. Закликаємо кожного з вас дотримуватися рекомендацій і бути відповідальними».

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

дванадцять − вісім =