Новини

Володимир у серці художника-ілюстратора

Архів
25 переглядів

   До свого 1030-го дня народження древній Володимир отримав особливий подарунок – емблему із зображенням найвідоміших пам’яток міста, яка стала офіційним логотипом святкування. Ви точно її помітили, якщо зазирали цими днями у Фейсбук чи гуляли святковим містом. Виявляється, ця барвиста емблема – частина цілої колекції ілюстратора Олега Яриніча. Робота над його проектом «Цікаве містечко» триває досі.

   Для своїх ілюстрацій Олег обирає невеликі, але колоритні й неповторні міста та містечка України.  «Дуже часто коли шукаєш у мережі назву якогось населеного пункту, – розповідає Олег, – у результаті бачиш фото не завжди гарної якості, а іноді – шаблонну постановку в стилі Радянського Союзу. А хотілося, щоб першими відкривались отакі яскраві ілюстрації!».

На думку художника, в першу чергу в цьому мали бути  зацікавлені міська чи селищна влада, відділи культури і туризму, але, як показує практика, незважаючи на спроби, ці органи не надто хочуть іти на контакт. Тому Олег розвиває проект власними силами: популяризує його на культурних заходах, активно висвітлює у соцмережах.

Робота над проектом «Цікаве містечко» розпочалася  у березні цього року. Він  має на меті створити візуальні образи (лого) невеликих, але унікальних у плані історії та культури населених пунктів України; сприяти пожвавленню розвитку місцевої культури, туризму і туристичної продукції; презентувати українські містечка українцям та іноземцям.

Загалом художник планує створити як мінімум десять ілюстрацій містечок (шість із яких уже є, їх можна переглянути в мережі), аби згодом «погастролювати» і представити проект загалу. Не відкидає навіть можливості, що це відбудеться  у Володимирі.

«Я люблю подорожувати, – розповідає Олег, – але  найчастіше тягне не у великі шумні міста, а до невеликих містечок, сіл, де можна відшукати такі цікавинки, яким  позаздрять навіть мегаполіси».

Художник  живе на Харківщині, хоча сам  волинянин зі Старовижівщини. Затятий мандрівник Олег завжди ретельно готується до зустрічі з новим містом: вивчає його історію, переглядає фото, знайомиться із архітектурою, аби, як каже сам, бути «інформаційно озброєним».

Таким самим алгоритмом користується і під час роботи над ілюстраціями, підбираючи найкращі «картинки» для майбутніх композицій. «Я надзвичайно люблю пам’ятки архітектури і вважаю, що вони – обличчя населених пунктів, – запевняє Олег. – У деяких це «обличчя» доглянуте, привабливе, в інших – пошрамоване. Це, на мою думку, свідчить про  ставлення місцевої влади і громадськості до традицій та історії свого краю». Художник використовує два матеріали при створенні зображень міст – акварельні фарби та чорну ручку, які у поєднанні справляють незабутнє враження.

Також Олег зізнається, що надзвичайно любить наше місто: «Я навчався тут у педагогічному коледжі на вчителя образотворчого мистецтва і вважаю це місто своїм другим домом, тут живе так багато спогадів. Тому не намалювати його аж ніяк не міг. Володимир –  у моєму серці!».

Художник мріє про те, аби його ілюстрації жили не лише на листівках, а й на туристичній продукції, а також стали неофіційними символами українських міст та містечок. А поки що друкує листівки, адже це відносно недорого і, до того ж, ці листівки уже мають попит серед покупців. «Тільки уявіть собі, – замріяно розповідає Олег, –  що через десятки років хтось із вас дістане із шухляди стару скриньку спогадів у вигляді листівок… Які неймовірні почуття огорнуть вашу душу! Це те, чого не вистачає у наш час – матеріальності, того, що можна відчути на дотик і зберегти на роки. Листівки допоможуть колекціонувати спогади…».

Зараз Олег  відкритий до співпраці і активно працює над пошуком замовників. Ілюстратор запевняє, що може намалювати і містечко, і село, окрему вулицю чи навіть будинок. Надихаючі ілюстрації художника можна переглянути на сторінці у Фейсбук («Майстерня Олега Яриніча»), там само можна і замовити авторські листівки – не тільки із зображеннями міст, але і з іншими неповторними ілюстраціями.

Оксана РОМАНЮК.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up