На головну Новини Володимир-Волинська птахофабрика відкрила новий цех

Володимир-Волинська птахофабрика відкрила новий цех

76

Володимир-Волинська птахофабрика  минулого четверга відкрила цех з виготовлення м’ясо-кісткового борошна. Він входить в проект будівництва нового переробного комплексу, який підприємство розпочало у 2019 році.

«З початком будівництва ми прогнозували, що зможемо відразу запустити і здати весь комплекс в експлуатацію. Вартість будівництва планується в розмірі 1,5 мільярда гривень. На сьогодні робіт проведено майже на 700 мільйонів. Цей комплекс дасть можливість збільшити наші виробничі можливості, а ще додасть до 500 нових робочих місць. Вважаю, що це корисно як і підприємству, так і державі у вигляді збільшення надходжень податків, так і для людей, які  можуть знайти робот  в цьому регіоні», – розповів Дмитро Добкін, співвласник підприємства.

- реклама -

У 2020 році птахофабрика інвестувала понад 120 мільйонів  гривень та здала в експлуатацію перший етап будівництва. Цьогорічні інвестиції в будівництво  становлять понад 150 мільйонів гривень.

«Цех виготовлення м’ясо-кісткового борошна – новий напрямок діяльності птахофабрики, якого раніше не було. Він дає можливість переробляти рештки від виробництва, які до цього реалізовувалися як сировина на інші підприємства. Відтепер ми самостійно можемо виготовляти м’ясо-кісткове борошно та реалізовувати його виробництвам з виготовлення кормів для тварин», – додала Світлана Собіпан, директорка Володимир-Волинської птахофабрики.

Будівництво сучасного комплексу переробки відбувається за європейськими стандартами. Це повне оснащення обладнанням світових виробників та надійна система еко-безпеки за рахунок вторинної переробки виробничих відходів та наявності сучасних очисних споруд.

«Обладнання для цеху закупили в Нідерландах, Італії, Туреччині та Сполучених Штатів Америки. Виробнича потужність його становить 11 тон м’ясо-кісткового борошна за день. Вартість закупленого обладнання  майже 50 мільйонів гривень, в той же час загалом будівництво цього цеху обійшлося у  понад 130 мільйонів гривень. Цех в першу чергу буде переробляти рештки від власного виробництва та в повному об’ємі зможе запрацювати із запуском комплексу в цілому», – зазначив Дмитро Гедз, керівник проекту будівництва.

Присутній на відкритті Богдан Лозинський, начальник головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, зазначив, що аналогічні цехи можуть стати  розв’язанням проблеми для української промисловості з утилізацією залишків від виробництва.

«Це добра ініціатива, коли підприємство робить як Володимир-Волинська птахофабрика та самостійно зводить цех з переробки залишків від власного виробництва. Як бачимо тут це сучасне європейське обладнання, відповідний і контроль викидів в атмосферу.  На мою думку, це один з найкращих варіантів», – зазначив Богдан Лозинський

Новий комплекс переробки будують поблизу села Гайки, що в Оваднівській територіальній громаді. До слова,  жителі  цього села під час першого етапу децентралізації боролася за приєднання саме цієї громади, адже розуміли, що для самодостатнього функціонування потрібні серйозні платники податків.

«Цей цех дуже важливий для нашої громади, адже саме через нього ми боролися за приєднання частини Турійського району до Оваднівської ОТГ. Ми знали, що він буде відкриватися, і вже з нетерпінням чекаємо коли запрацює сповна. Адже це і нові і робочі місця. Коли сьогодні бізнес бореться за ринок, то люди – за робочі місця. Мешканцям громади треба робочі місця, їм треба  годувати сім’ї. Ми надіємося, що тут буде кілька сотень додаткових робочих місць, надіємося на кілька додаткових мільйонів податків», – розповів Сергій Панасевич, голова Оваднівської ОТГ.

У той же час Володимир-Волинська птахофабрика є великим платником податків не лише у цій громаді, а загалом  регіоні та країні: з початку 2021 року, за даними на вересень, підприємством було сплачено понад 169,3 мільйона гривень податків до бюджетів різного рівня.

«Нам приємно, що сьогодні здають черговий етап будівництва нового комплексу переробки. Сподіваємося на швидке завершення робіт, це дуже хороша справа для нашої області і всієї України, адже птахофабрика займає четверте місце за обсягами вирощування птиці в країні», зазначив  – Юрій Горбенко, директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА.

На підприємстві працює понад 1500 співробітників. Із запуском переробного комплексу прогнозують створити ще додаткові робочі місця.

Дарія ПОДДУБЕЦЬКА,

керівниця відділу комунікацій птахофабрики.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девятнадцять − 11 =