На головну Новини Володимирчанам розповіли про українських султан

Володимирчанам розповіли про українських султан

137

Чи зробила щось добре для України Роксолана, дружина султана Сулеймана Пишного, і чому про неї знають більше, аніж про її більш впливову наступницю-українку Хатідже Турхан? Скільки їх взагалі було, султан родом з України? Про це все і не тільки володимирчанам розповіла журналістка, письменниця і дослідниця Олександра Шутко, яка вже багато років досліджує цю тему. Її лекція про жіночий султанат відбулася минулої суботи у Книгарні «Є».

Олександра Шутко – кандидатка мистецтвознавства, письменниця, журналістка і блогерка родом з Нововолинська. Дослідженням теми жінок-українок, які стали впливовими особами Османської імперії займається уже давно, пише про це науково-популярні, художні і дитячі твори. У першій своїй книжці Олександра дослідила міфи та реалії про Роксолану. Також написала адаптовану історію цієї відомої жінки для дітей. Крім того, дослідниця переклала майже усі відомі листи Роксолани (останній зі знайдених, дев’ятий, виявили уже після того, як Олександра здала книжку в друк), прочитати їх можна у книжці «Листи Роксолани: любов та дипломатія».

- реклама -

Вивчаючи історію українських султан, Олександра відкрила для широкого загалу українців постать Хатідже Турхан і написала про неї біографічний роман у трьох книгах. Зрештою занурилася у дослідження самого феномену жіночого султанату, йому присвятила найсвіжіще видання – «Жіночий султанат: Влада та кохання».

На презентації Олександра Шутко продемонструвала фотокопії листів Роксолани та Хатідже Турхан, зображення їхніх печаток, розповіла цікаві моменти з життя українських султан, поділилася власними науковими гіпотезами, щодо їхнього походження, які зуміла підтвердити.

 Більше про це читайте в одному з наступних номерів «Слова правди».

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сім − пять =