Новини

Володимирчанка тренує до Бостонського марафону дівчинку, яка втратила обидві ноги у Краматорську

Війна, Новини, Спорт
506 переглядів

У Львові 12-річна Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську, готується до участі в Бостонському марафоні, який відбудеться 13 квітня. Мета забігу — зібрати гроші на спортивний протез для військового, який втратив ногу. Впродовж двох місяців у дівчини щотижня відбувається по чотири тренування. А тренує її до участі в одній з найпотужніших світових спортивних подій уродженка Володимира, легкоатлетка Анастасія Матвійок.

“Ми починали потрішки бігати. . Спочатку пробігла 50 метрів, потім 100, 200, ну так кожен день тренувалася, робила різні вправи. Впевненіше, але теж страшно десь впасти, зачепитися за щось, але загалом нормально”, — розповіла Яна «Суспільному. Львів».

Тренерка Анастасія Матійок розказує, що Яна планує подолати дистанцію в один кілометр, а за можливості, спробує пробігти й більше. “Це мій перший досвід як тренерки, але ми поспілкувалися з різними фізіотерапевтами та реабілітологами. Тож знали, що і як треба робити. З кожними тренуванням більше і більше з нею бігаємо. Насправді в цьому є і прогрес, бо спочатку вона і 200 метрів не могла пройти, потім вже 300, 400, зараз 200 метрів вона може пробігти спокійно”, — розповідає Анастасія Матійок.

До участі в марафоні Яну запросила американська організація. Дівчина збиратиме гроші на протез для Олександра Рясного. Військовий втратив ногу минулого року внаслідок розриву снаряда на Запорізькому напрямку. 8 квітня 2022 року внаслідок ракетного удару росіян по залізничному вокзалу в Краматорську Яна втратила обидві ноги. Перші протези для ходьби й бігу Яна отримала у США. Після року реабілітації за кордоном вона повернулася до України. Згодом дівчина вперше взяла участь у львівському півмарафоні.

Коментарі
Теги: Бостонський марафон, Тренування, Яна Степаненко
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up