Новини

Володимирчанка в університеті США розповіла історії убитих росією українських студентів

Архів
40 переглядів

Випускниця ліцею №5 ім. А. Кореневського Софія Тарасюк нині навчається на магістратурі в BrandeisUniversity у Бостоні,штат Массачусетс у США. Вона долучилася до потужного проєкту Unissued Diplomas, який реалізовується в навчальних закладах у різних країнах світу й розповідає історії 36 студентів, які загинули в Україні внаслідок війни. Софія організувала виставку у своєму університеті й розповіла про неї у фейсбуці.

«Я вважаю, що кожен українець зараз воює на своєму фронті. Найкраще, що я можу зробити, перебуваючи за кордоном, – це розповісти світові про свою країну. На початку лютого я дізналась про UnissuedDiplomas –  потужний проєкт, започаткований українськими студентами, який покликаний вшанувати пам’ять загиблих українських студентів і нагадати світу, що повномасштабна війна все ще триває. І що щодня ця клята війна забирає невинні життя, не лише студентів. Життя цілої нації. 36 студентів. 36 історій. Кожна з них особлива. Кожна могла тривати десятиліттями, але була жорстоко перервана росіянами. І тепер кожну історію має запам’ятати решта світу», – пише дівчина.

У межах проєкту протягом лютого-березня в університетах по всьому світу влаштовують виставки, присвячені пам’яті загиблих студентів, тож Софія вирішила втілити проєкту своєму виші.

«Ми демонстрували постери у вигляді дипломів. На дипломах були історії студентів. Про їхні досягнення, мрії, сподівання. І про те, як кожен з них загинув. Було багато людей. Були сльози. Було співчуття. Була підтримка», – зазначає володимирчанка, яка поінформувала, що виставка в її університеті діяла два тижні.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up