На головну Новини   Володимирчанин долучився до всесвітнього флешмобу

  Володимирчанин долучився до всесвітнього флешмобу

49

  Місцевий активіст, знаний своїми архітектурними проектами, Андрій Гнатюк долучився до всесвітнього флешмобу  #trashtag, прибравши від сміття берег річки Риловиця, де в майбутньому планується облаштування рекреаційної зони.

«Ось мій внесок у #trashtag. Річка Риловиця, територія майбутнього парку»,  – допис із таким текстом та кількома світлинами чоловік опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці, одразу ж зібравши купу «вподобайок» та схвальних коментарів. На фото «до» – всіяний скляними та пластиковими пляшками берег річки, а на знімку «після» – чиста земля та шість великих пакунків.

- реклама -

Схожі дописи із хештегом #trashtag нині публікують тисячі людей по всьому світу – у США, Індії, Швеції, Непалі та інших. В соцмережах вже можна знайти чимало знімків прибраних пляжів і парків. І хоча челендж Trashtag Challenge придумали ще у 2015 році, справжньої популярності він набув лише тепер. Учасники флешмобу сподіваються, що надалі його популярність тільки зростатиме. Наразі лише тільки в Інстаграмі є майже 40 тисяч публікацій з хештегом #trashtag і його варіаціями – #trashtagchallenge і #trashchallenge.

Володимирський активіст, який перший у нашому місті долучився до челенджу, не чекаючи пори традиційних суботників, каже, що для того, аби прибирати довкілля йому не потрібні жодні флешмоби, адже на цій місцевості, що неподалік його приватного будинку, він щороку наводить лад. А ще, на його думку, ця акція, котра шириться світом, на жаль, в українських реаліях не може бути до кінця втіленою у життя. Адже якщо у США та європейських країнах є переробні заводи для відходів, то в нас із цим не так просто.

«З одного боку ми прибрали сміття з ландшафту певної місцевості, а з другого – знову ж таки закопуємо його у землю, але вже в іншій місцевості, тобто на сміттєзвалищі, де воно століттями розкладається, отруюючи довкілля, – зазначає Андрій Гнатюк. – Зібравши кілька мішків сміття біля річки, стикнувся з такою проблемою, що в місті нема жодного пункту прийому пластику. Вважаю, що на законодавчому рівні потрібно в ціну пластику включити вартість утилізації, тоді пунктам прийому буде вигідно працювати з цією сировиною».

Андрій Гнатюк вважає, що в Україні потрібно запустити флешмоб під назвою #greenplanet («зелена планета» – анг.) , коли, прибравши сміття, відносиш його на пункт прийому, отримуєш певні кошти за які купуєш саджанець якогось дерева і висаджуєш його на прибраній території. Адже якщо для американців важливо просто зібрати сміття, яке у будь-якому випадку піде на переробку, то українцям ще варто повчитись сортуванню та правильній утилізації відходів.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотири × один =