Новини

Володимирська громада у лідерах за бюджетними доходами на одного жителя

Архів
3 переглядів

Перші місяці воєнного стану довели, що місцеві громади Волинської області в основному справились із наповненням місцевих бюджетів. Звичайно, ситуація загалом є нерівномірною. Адже десь є кращі умови, а десь – керівництво краще спрацювало. 

За п’ять місяців року більшість громад Волині отримали власних доходів більше, ніж це було за такий же період у 2021 році. Бо і в попередні роки найбільше коштів отримали наші міста обласного значення, лідером серед яких є Луцьк з власними доходами 891,5 мільййона гривень(+15,5%). 

Завдяки суттєвому приросту на друге місце вийшов Володимир (+103,7%) із власними доходами 262,5 мільйона гривень. Це сталось завдяки суттєвому зростанню ПДФО. 

На третьому місці є місто Ковель із доходами 231,2 мільйона  гривень (+15%). Досить значну суму доходів отримали у Нововолинській, Підгайцівській, Боратинській та Камінь-Каширській громадах.       

Найменшу суму власних доходів у області отримала Велимченська громада всього лиш 1,9 мільйона гривень і хоча це більше ніж було у 2021 році на 4,3%.   Аутсайдером є Сереховичівська ТГ у якій ситуація критична. Адже ця громада і в попередні роки мала дуже мало власних доходів,  а тепер отримала 3 мільйони гривень, що на 4,5% менше, ніж було минулого року. 

Іншими громадами із найменшими доходами є Доросинівська, Велицька та Смідинська, у яких доходи становлять менше 4 мільйонів  гривень. Тут виникає питання, хто приймав рішення про їх створення, адже вони не мають коштів для виконання багатьох функцій. Загалом 11 громад отримали менше доходів ніж у 2021 році.

У Шацькій, Ратнівській, Нововолинській, Локачинській, Камінь-Каширській, Мар’янівській, Ківерцівській, Оваднівській, Копачівській, Заболотівській та Самарівській громадах приріст власних доходів становить понад 20%.

За сумою власних доходів громади в розрахунку на одного жителя в області у лідери в цьому році вийшла Володимирська громада у якій він зріс до 6,2 тисячі гривень, що у двічі більше ніж було торік. 

Стабільно високими є надходження на одного  жителя у Підгайцівській (3938), Луцькій (3712 ), Боратинській (3700), Ковельській (3140) та Вишнівській (2716 гривень) громадах.

Такий аналіз фінансового стану громад Волині зробив кандидат економічних наук, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та маркетингу Львівського національного університету природокористування Андрій Линдюк.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up