Новини

Володимирські депутати на передовій: Андрій Оніщук – інструктор навчального центру тероборони

Володимирська, Новини, Разом до перемоги
1262 переглядів

У четверговому випуску газети “Слово правди” до Дня місцевого самоврядування ми підготували публікацію про депутатів Володимирщини, які нині захищають Україну. Тож пропонуємо й вам, шановні онлайн-читачі, ознайомитися з їхніми історіями.

Андрій Оніщук, заступник голови Володимирської районної ради

Про необхідність створення в області тероборони Андрій Оніщук заявляв ще у 2014-му, коли росія окупувала частину території України. І відтоді доклав чимало зусиль, аби така структура розпочала повноцінну діяльність. Так згодом утворився КП «Володимир-Волинський районний центр підготовки територіальної оборони», аналогів якому не було в Україні. Свою діяльність центр поширював на терени усієї області, проводячи навчання для мешканців громад щодо видів зброї і поводження із нею, дій при виявленні диверсійних груп, як чинити, знайшовши вибухонебезпечні предмети. У те, що розпочнеться повномасштабна війна, ніхто не хотів вірити, проте Андрій Оніщук уже розумів: потрібно бути готовим до різних сценаріїв розвитку подій. 19 лютого він отримав дозвіл на ще один вид нарізної зброї і поїхав у столицю купувати карабін, придбав набої для мисливських карабінів для однодумців, адже в області на той момент дістати їх вже було неможливо.

23 лютого він разом із іншими інструкторами проводив навчання в одній із громад і сказав фразу, яку запам’ятали бійці, що згодом добровольцями пішли захищати Україну: «Потрібно ретельно готуватися, бо не знаємо, скільки ще маємо часу». Вже наступного дня володимирськими дорогами їхали танки, а багато українських міст потерпали від ракетних ударів та атак ворога.

Хоч Андрій Оніщук, досвідчений управлінець і багатодітний батько, мав усі законні підстави звільнення від військової служби, вирішив стати на захист Батьківщини разом із іншими добровольцями. Він був першим серед бійців, які увійшли до складу групи розвідки 55-го батальйону 100-ї бригади тероборони, які виконували також заходи із швидкого реагування. Згодом разом із підрозділами ДФТГ група інструкторів брала участь у формуванні резерву та другої і третьої ліній оборони в зоні відповідальності володимирського батальйону на території Ковельського і Володимирського районів, опісля Андрій Юрійович пройшов відбір командування сил ТрО та разом із ще двома представниками батальйону були зараховані до інструкторського складу.

Нині заступник голови районної ради Андрій Оніщук є старшим інструктором 150-го Навчального центру командування сил ТрО ЗСУ. Безпосередньо у зонах бойових дій на донецькому, запорізькому, херсонському та інших напрямках разом із іншими інструкторами проводять підготовку бійців, аби їхні відточені до автоматизму навички у критичній ситуації змогли урятувати їм життя та завдати ураження противнику.

За весь період повномасштабної війни Андрій Оніщук лише раз мав змогу бути присутнім на сесії райради та використовує кожну нагоду, щоб зустрітися зі своїм колективом.

Валентина ТИНЕНСЬКА

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up