Новини

Володимирські лікарі стажувалися у Цвіккау

Архів
6 переглядів

  Днями із Німеччини повернулися троє лікарів ТМО. Терапевт Неоніла Леончук, гінеколог Катерина Нехай та хірург Павло Майструк майже три тижні стажувалися у державній клініці міста-побратима Володимира – Цвіккау.

У рамках програми так званого гостьового навчання, володимирчани спостерігали  і спілкувалися з німецькими лікарями та пацієнтами, мали  доступ до обстежень, ознайомилися із роботою катетерної лабораторії, де діагностують рівень ушкодження атеросклерозом коронарних судин. Найперше, за словами Неоніли Леончук, вразило прекрасне забезпечення лікарні, яка розрахована на дві тисячі ліжок, проводить великий спектр лікувальних і діагностичних операцій  і працює за принципом  страхової медицини.  А також відкрита, щира і позитивна атмосфера у колективі, де колеги щодня діляться один з одним інформацією про новинки медичних технологій і схем лікування тих чи інших хвороб, обговорюють свої дії, діляться успішним досвідом а, у разі невдачі, радяться, як знайти правильний варіант лікування. «До цих бесід залучали і нас. Ми побачили, як можна і треба працювати», каже пані Неоніла.

Усі німецькі лікарі, з якими зустрічалися, ставилися дуже привітно, намагалися пояснити цікаві моменти німецькою, переходили на англійську мову, навіть на російську, розповідає лікар Леончук. Програма була дуже насиченою, додому повернулися з масою інформації і вражень. До речі, у лікарні Цвіккау працює кілька фахівців, вихідців із колишнього Радянського Союзу, є і наші співвітчизники, наприклад, харків’янин.

Опікувалися нашою делегацією  заступник мера Свен Дітріх та депутат Карл Мюллер, гречно прийняла володимирських лікарів міська очільниця Піа Фіндайс. Господарі подбали і про культурну програму, показали і різдвяні ярмарки, і виступи церковних хорів та оркестрів, концерт у музичній академії Цвіккау, а на завершення влаштували екскурсію Дрезденом.

Поїздка відбулася в рамках співпраці між містами-побратимами.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up