Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

Володимирські вали таки реставруватимуть?

Архів
25 переглядів

  Депутати обласної ради  виділили 126 тисяч гривень на виготовлення проектно – кошторисної документації для проведення робіт “Реставрація, пристосування та музеєфікація пам’ятки археології “Городище – Вали ІХ-ХІІІ ст” (в комплексі земляних валів замку ХІІІ-XVI ст.). Таку ж суму на умовах співфінансування виділили і з міського бюджету.

З трьох етапів роботи над реставрацією національної пам’ятки архітектури та містобудування наразі завершено перший – виготовлення ескізу вартістю 150 тисяч гривень, який ще на початку цього року презентував директор наукової проектної компанії «Місто України» Володимир Заболотний.

Другий етап передбачає виготовлення робочої документації з реконструкції та пристосуванню будівлі на території пам’ятки археології національного значення городище – “Вали” ІХ-ХІІІ ст. та документацію по відтворенню геометрії валів та дерев’яних елементів в’їзної вежі та верхньої частини валу. Саме такої документації з детально прописаним кошторисом не вистачало ДІКЗ «Стародавній Володимир» для участі та перемоги у міжнародних грантах. Наступним кроком стане проектно-кошторисна документація для реставрації будівлі кінця 19 століття, де буде розміщено адміністрацію заповідника та інтерактивний музей, а також завершення археологічних досліджень на території городища.

Залишається лише сподіватись, що реставрація валів та створення на цій території сучасного музею цього разу просунеться далі виготовлення проектно-кошторисної документації  та буде втіленою у життя.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up