Новини

Володимирський вікенд Європейського молодіжного парламенту

Архів
18 переглядів

Минулого тижня, з 28 по 30 березня у місті працював Європейський молодіжний парламент. На сесію, що звалася «Володимир-Волинський вікенд ЄМП», приїхали організатори й учасники з Польщі, Білорусі, Хмельницької, Івано-Франківської, Львівської, Київської та інших областей України. Як усе відбувалося, розповіла Люда Сєрьогіна, учениця гімназії імені Олександра Цинкаловського, яка вперше була організаторкою такого заходу.

У перший день вікенду до міста з’їжджалися члени організаційної, медіа- та академічної команди – усього 17 людей. Серед них і президент сесії Каєтан Рахваль – національний координатор Європейського молодіжного парламенту у Польщі. Вони проводили тренінги, вирішували організаційні питання. А вже наступного дня делегати, більшість яких становила молодь міста, розпочали роботу в комітетах.

– Темою нашої сесії була інноваційна демократія, її виклики та можливості, – розповідає Люда. – Уся робота і спілкування велося англійською мовою. Учасники розподілилися по п’яти комітетах. В комітеті DEVE працювали над темою електронного голосування. В ITRE говорили про безпечні умови на роботі та як їх може забезпечити впровадження інноваційних технології. В комітеті CULT1 йшлося про сексуальну освіту, можливість впровадити її у навчальних закладах,уникаючи гендерних стереотипів, а в CULT2 – про електронну освіту й онлайн-навчання. Про те, як забезпечити якісне медичне піклування пацієнтам з психічними захворюваннями, думали у комітеті ENVI.

На жаль, зізнається Люда, прослухати всі напрацьовані в комітетах резолюції, які оголошували на генеральній асамблеї сесії, що відбувалася у залі засідань міської ради, завадили організаторські клопоти. Але підсумком заходу була приємно вражена: «На кожній асамблеї президент та віце-президент ставлять певну кількість балів, вони у нас звуться points, за усі виступи учасників, а наприкінці підсумовують її. Так от, на учасники «ВВ-вікенду ЄМП» набрали 82 points. Для порівняння: нещодавно у Франції відбулася велика регіональна сесія ЄМП, де підсумок на асамблеї становив 88 points. А отже, наша молодь показала справді велику активність, і це тішить».

Для того, аби сесія Європейського молодіжного парламенту відбулася у Володимирі, організатори залучили до співпраці багатьох партнерів. Люда Сєрьогіна розповідає, що дуже допомогла гімназія, де учасники сесії мали можливість працювати два дні. Міська рада не лише надала зал засідань з усім необхідним устаткуванням для проведення генеральної асамблеї, а й частково профінансувала обіди для учасників та надала сувенірну продукцію для гостей. Також фінансову та організаційну підтримку надали управління освіти, науки і молоді ОДА, програма FLEX з американськими радами, кав’ярня Coffissmo, громадська організація «Creative Studio» та готель «Волинь».

У найближчих планах Люди Сєрьогіної – участь у сесії ЄМП в Дніпрі, теж в ролі організатора («На щастя, не головного», – сміється дівчина). А для всіх, хто взяв участь у сесії ЄМП, знайомство з роботою молодіжного парламенту може стати першим кроком до активного громадського життя, сподівається організаторка.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up