Новини

Волонтерка Корпусу миру працюватиме у Володимирі над розвитком громад

Архів
25 переглядів

У Володимир-Волинському міськвиконкомі нова працівниця – 22-річна волонтерка Корпусу миру Лейла Марі Олунд, котра житиме і працюватиме у нашому місті впродовж наступних двох років в рамках програми «Розвиток громад». Для органу місцевого самоврядування це перший подібний досвід, адже досі волонтери зі США приїжджали до Володимира, аби працювати у закладах освіти. Познайомитись ближче із представницею Корпусу миру у місцевих журналістів та всіх охочих була нагода під час прес-конференції у міській раді.

На початку зустрічі пресу одразу попереджають – жодних політичних питань, адже Корпус миру це абсолютно неполітична організація, тож розмовляємо із волонтеркою про її перші враження, плани та сподівання від роботи у нашому місті. Підтримати співвітчизницю на прес-конференцію прийшла ще одна волонтерка Корпусу миру Лінза Маккой, котра у Володимирі вже більше пів року, про яку наша  газета уже розповідала. Дівчата уже встигли познайомитись і поспілкуватись разом з іншими волонтерами, які працюють на Волині.

Лейла Олунд розповіла, що народилася в місті Пітсбург штату Пенсильванія, а останні чотири роки мешкала і працювала у Вашингтоні. Дівчина навчалася в університеті Джорджа Вашингтона за спеціальністю «Економіка і міжнародні відносини». Після  його закінчення працювала помічницею конгресмена. Робота в Україні – це перший для неї досвід волонтерської роботи у Корпусі Миру, на яку чекала досить довгий час, адже процес заповнення аплікаційної форми та проходження інтерв’ю займає близько пів року.

Утім, волонтерство загалом – далеко не нова діяльність для Лейли, адже американці волонтерять ледь не з пелюшок. Для громадян США це почесна місія, до якої долучається майже кожен. Лейла розповіла, що дуже популярно бути волонтером у церкві, школі та різних благодійних організаціях. Дівчинку змалечку брали з собою батьки на такі роботи, як прибирання сміття на вулиці або ж допомога безпритульним. Тож нікого не здивувало, що вона вирішила стати волонтером  Корпусу миру.

«Сподіваюсь, що навички у сфері економіки та міжнародних відносин стануть  у нагоді і я зможу принести якусь користь вашій громади. Також розглядаю волонтерську роботу як хороший досвід для емоційного та особистісного зростання», – зазначила Лейла.

Знання про Україну у волонтерки обмежувались лише тією інформацією, яку отримала ще під час навчання на факультеті міжнародних відносин. Утім, дещо знала про українську кухню, адже давно мріяла скуштувати борщ. Каже, що її очікування повністю виправдались і тепер для Лейли це одна з улюблених національних страв. В захоплені дівчина і від місцевих жителів, яких вважає дуже милими і привітними людьми.

Лейла зізнається, що сумує за домом та родиною, але сучасні технології  допомагають спілкуватись в режимі відеозв’язку. Протягом наступних трьох місяців вона мешкатиме у приймаючій сім’ї, а потім переїде до орендованого помешкання. Каже, що прийняли її у тимчасовому домі, наче рідну.

Окрім Києва та Володимира-Волинського, волонтерка уже встигла побувати у декількох українських містах  –  Житомирі, Бердичеві, Луцьку та Нововолинську. А найближчим часом планує відвідати культурну столицю України – місто Львів, про який так багато чула.

Під час підготовки до волонтерської роботи в Україні Лейла проходила короткотривалі курси української мови, утім, поки що мовний бар’єр для неї –  це  основна проблема у порозумінні із місцевими жителями, серед яких не так багато володіють англійською. Та дівчина сподівається, що невдовзі поліпшить свої знання української і зможе більш вільно розмовляти. В той же час Лейла залюбки проводитиме безплатні заняття на кшталт «Speaking club» для всіх охочих опанувати розмовну англійську.

Поки що конкретних планів на наступні два роки у Лейли немає, адже перші три місяці їй дають на те, щоб  ознайомитись із місцевою громадою, її перевагами та недоліками для того, щоб побачити, у якому напрямку працювати далі. Утім, є декільком надає перевагу – захист навколишнього середовища, захист дітей та міжнародна діяльність.

Минув лише тиждень, відколи Лейла розпочала роботу , але вже зробила перші висновки про працівників міськвиконкому – усі тут дуже працьовиті та приязні. Найбільше дівчина спілкується з співробітницями  відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва, за яким її і закріпили.

У міській раді до приїзду колеги зі США теж ретельно готувались – працівників попередили, що не можна дозволяти собі жодних фамільярностей, дружніх обіймів та навіть підморгувань, які американка може сприйняти як домагання. Згідно з вимогами, для Лейли виготовили спеціальну мапу міста, на якій нанесені такі установи як лікарня і поліція, а також вокзали, супермаркети та інші заклади.

Як розповіла начальниця відділу проектної діяльності Любов Саць, заявку про участь в програмі «Розвиток громад» подали ще торік, але, не отримавши позитивної відповіді, вирішили спробувати ще раз. Відтак про те, що у Володимирі працюватиме волонтер знали задовго до її приїзду, утім, окрім імені, не мали про неї жодної інформації. Заборонялось навіть попереднє знайомство у соцмережах.

Любов Саць розповіла, як їздила до столиці, аби забрати Лейлу до Володимира одразу після церемонії присяги. Це дійство її дуже вразило, адже все відбувалось урочисто і водночас щиро. Особливо зворушливим було виконання американцями гімну України та промова мами однієї із волонтерок.

Уже з перших хвилин спілкування Люба та Лейла знайшли багато спільних рис. Тож новоспечені колеги сподіваються, що наступні два роки будуть плідними та приємними. Досвід Лейли у сфері міжнародних відносин дуже цінний для відділу міжнародного співробітництва, в той же час тут вона отримає нові знання та вміння для її подальшої кар’єри.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Теги: волонтер Корпусу Миру, Лейла Олунд
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up