На головну Війна “Волинський щит”: Веселий шахтар, що давно пересилив свій страх

“Волинський щит”: Веселий шахтар, що давно пересилив свій страх

163

–  Є, звичайно, чоловіки, симпатичніші за мене, але я їх не зустрічав, – після вмовлянь, невміло позуючи і не припиняючи жартувати, Василь, високий і кремезний, таки погоджується на фото.

 Він воює з 2015-го і про найстрашніші на війні речі говорить буденно і спокійно. Він жартує постійно. Його гумор гострий, вишуканий і дошкульний. Він не добирає слів, і, здається, не знає, що таке страх. Та сам Василь це спростовує.

- реклама -

– Немає тих, хто не боїться. Все залежить від того, з чим ти прийшов. У мене після мого першого бою, тоді, в 2015-му, трусилися не руки, а ноги –  так було страшно…  Але якщо ти пересилив цей страх, ти стріляєш, бо стріляють у тебе, – ти вже воюєш. І ти на один крок ближче до Перемоги. По-іншому не буває. Іншого шляху ні в кого з нас нема. Ми будемо воювати! І ми вже в виграші: ми маємо бойовий досвід, зокрема досвід, 2014-2015 років, коли заходили в окуповані села, коли нас нещадно «прасувала» ворожа артилерія… Так, тоді по нас не працювала авіація. А ще тоді в нас не було «енлавів», «джавелінів» і «стінгерів». То є ще питання?

Війна, армія, зброя… Чи це моє? Не знаю. Але судячи з того, скільки вже прослужив, щось у цьому, напевно, таки є. Навіть дружина з моєю службою вже змирилась. Я ж досі ще на шахті рахуюся, я шахтар. Періодично директор мені каже: «Ти вже дістав! Скільки я можу шукати тобі заміну?!» А я, знаєте, не можу через оцю війну заробити цей клятий силікоз (професійна хвороба шахтарів – авт.), – Василь на якусь мить замовкає, і ця мить йде в нас на те, аби зрозуміти, він в черговий раз іронізує над собою чи говорить серйозно.

– Поради молодим бійцям?.. Пересилити свій страх – це основне. А ще, знаєте, я завжди намагаюся взяти з собою додатковий БК, бо в бою він дуже швидко закінчується. І завжди ношу каску, бо якщо руку чи ногу можна «відремонтувати», то голову важко «заклеїти»…

Отак вони і жили: спочатку бідно, а потім їх обікрали, –  Василь  жартує, час від часу пересипаючи розмову міцним слівцем і вибачаючись за це.    

Мружиться від весняного сонця і, розмовляючи з нами, встигає перекидатися  словами гумору з побратимами.

Він спокійний. Після попереднього бою, перед наступним і між ними в нього душі мир і впевненість – МИ ПЕРЕМОЖЕМО!

Матеріал підготовлений пресслужбою 14-ї ОМБр

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

8 − пять =