Новини

Волинським сонцем засяяли наші писанки у Києві

Архів
11 переглядів

Минулого понеділка, у Києві уже всьоме відкрився етнокультурний фестиваль «Folk Ukraine». Серед понад п’яти сотень великих авторських писанок-мальованок з усіх регіонів України  є  володимир-волинські.

Уже кілька років беруть участь у такому масштабному дійстві викладачі педагогічного коледжу Леся Мартинюк, Оксана Білик і Валентина Залуніна, котрі розписують яйця різноколірними українськими орнаментами. Вперше у столиці показала свою роботу їхня колега Тетяна Токарєва, яка зобразила портрет Тараса Шевченка, а її син Андрій Асмолков прикрасив символічне яйце національними символами, відбитками своїх і долоньок рідних та написав на ньому віршовані рядки, які сам придумав. Барвисті візерунки зобразила на писанці студентка першого курсу відділу образотворчого мистецтва  Оленка Романюк, котра назвала  її «Волинське сонце».

Викладач педколеджу Тетяна Токарєва вперше бере участь у столичному арт-перформансі – це художнє виконання у формі сучасного мистецтва. Раніше все ніяк не наважувалася долучитися до фестивалю. А цього разу заохотила до нього ще й свого восьмирічного сина Андрія Асмолкова, котрий навчається у школі № 2. Разом із мамою він розмалював дитячу писанку, дизайн якої розробили заздалегідь.

Аби узяти участь у цім фестивалі, наші земляки ще у лютому зареєструвалися на сайті «Folk Ukraine», а опісля організатори проекту надіслали у Володимир макети білих яєць, виготовлених зі склопластику. Для авторських писанок вони сягали до метра у довжину та понад півметра у ширину, дитяча була трохи менших розмірів.

Цьогорічний Міжнародний етнокультурний проект «Folk Ukraine» називається «585 художників»: 374 майстри представили  свої роботи у «Авторській писанці», 100 – у номінації «Традиційна» і 111- у «Дитячій», а розписані яйця на спеціальних підставках розмістили на площах між Софійським собором і Михайлівським монастирем.

Після завершення фестивалю, який триватиме до 23 квітня, усі писанки лишаються у Києві – звідтіля їх повезуть в інші міста України, планують показати у Грузії, Польщі, Нідерландах.

На Великодні свята Тетяна Токарєва із сином Андрійком хоче поїхати на фестиваль у Київ, щоб подивитися на писанки інших майстрів. Там вони відшукають і свої, та обов’язково сфотографуються біля них.

     Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up