На головну Новини Волинським сонцем засяяли наші писанки у Києві

Волинським сонцем засяяли наші писанки у Києві

129

Минулого понеділка, у Києві уже всьоме відкрився етнокультурний фестиваль «Folk Ukraine». Серед понад п’яти сотень великих авторських писанок-мальованок з усіх регіонів України  є  володимир-волинські.

Уже кілька років беруть участь у такому масштабному дійстві викладачі педагогічного коледжу Леся Мартинюк, Оксана Білик і Валентина Залуніна, котрі розписують яйця різноколірними українськими орнаментами. Вперше у столиці показала свою роботу їхня колега Тетяна Токарєва, яка зобразила портрет Тараса Шевченка, а її син Андрій Асмолков прикрасив символічне яйце національними символами, відбитками своїх і долоньок рідних та написав на ньому віршовані рядки, які сам придумав. Барвисті візерунки зобразила на писанці студентка першого курсу відділу образотворчого мистецтва  Оленка Романюк, котра назвала  її «Волинське сонце».

- реклама -

Викладач педколеджу Тетяна Токарєва вперше бере участь у столичному арт-перформансі – це художнє виконання у формі сучасного мистецтва. Раніше все ніяк не наважувалася долучитися до фестивалю. А цього разу заохотила до нього ще й свого восьмирічного сина Андрія Асмолкова, котрий навчається у школі № 2. Разом із мамою він розмалював дитячу писанку, дизайн якої розробили заздалегідь.

Аби узяти участь у цім фестивалі, наші земляки ще у лютому зареєструвалися на сайті «Folk Ukraine», а опісля організатори проекту надіслали у Володимир макети білих яєць, виготовлених зі склопластику. Для авторських писанок вони сягали до метра у довжину та понад півметра у ширину, дитяча була трохи менших розмірів.

Цьогорічний Міжнародний етнокультурний проект «Folk Ukraine» називається «585 художників»: 374 майстри представили  свої роботи у «Авторській писанці», 100 – у номінації «Традиційна» і 111- у «Дитячій», а розписані яйця на спеціальних підставках розмістили на площах між Софійським собором і Михайлівським монастирем.

Після завершення фестивалю, який триватиме до 23 квітня, усі писанки лишаються у Києві – звідтіля їх повезуть в інші міста України, планують показати у Грузії, Польщі, Нідерландах.

На Великодні свята Тетяна Токарєва із сином Андрійком хоче поїхати на фестиваль у Київ, щоб подивитися на писанки інших майстрів. Там вони відшукають і свої, та обов’язково сфотографуються біля них.

     Тетяна АДАМОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

одинадцять − 5 =