Новини

Волинян закликають перевірити свій вакцинальний статус

Медицина, Новини
69 переглядів

В області фіксують ріст захворюваності на вакцинокеровані інфекції. Про це повідомила генеральна директорка Волинського центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко.

Аби не допустити спалах кору,  торік Міністерство охорони здоров’я розпочало національну catch-up кампанію з вакцинації. Вдалося прищепити близько шести тисяч маленьких волинян, котрі не мали імунного захисту. Тож у 2024 році в Україні зареєстровано лише 14 випадків кору, в тому числі один – у 4-річної дитини з Луцька.

Натомість спостерігається ріст захворюваності на кашлюк. З початку року в області зареєстровано понад 70 випадків. Хворіють переважно діти – 93 відсотки.

« Торік понад сім тисяч маленьких волинян не отримали щеплень від кашлюку. Відкладаючи вакцинацію чи відмовляючись від неї, батьки наражають немовлят на небезпеку тяжкого перебігу цієї хвороби. Якщо дитина не отримала щеплення чи пропустила одне з них, негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра», – зауважила Наталія Янко.  Кашлюк найбільш небезпечний для дітей перших місяців життя. Особливо вразливі немовлята, які ще не щеплені від цієї хвороби.

Протягом року в Україні проводитимуть «наздоганяючу» кампанію з вакцинації дітей та дорослих проти дифтерії та правця. А у нашій області найнижчі показники вакцинації саме вакциною АДП-М від цих недуг. Згідно з календарем щеплень, нею проводиться вакцинація в 16 років та в подальшому кожних 10.  Торік в області близько 20 тисяч дорослого населення не отримали чергову вакцинацію при достатній забезпеченості вакцинами. Тому  кожному з волинян голона санітарна лікарка порадила  перевірив свій вакцинальний статус.

Коментарі
Теги: вакцина, Волинь, кір, коклюш
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up