Новини

Вощатинці перейшли до української церкви

Архів
7 переглядів

Услід за громадою села Бобичі про свій перехід до юрисдикції Православної церкви України заявили й мешканці села Вощатин. У неділю, зібравшись біля своєї старовинної церкви, а Петро-Павлівський храм збудований ще 1676 року(!), і молодь, і старше покоління упевнено заявили священику про своє рішення. Йому на підтримку на збори селян приїхали три святих отці від УПЦ (МП). Гуртом вони відмовляли людей, висловлюючи сумніви у законності створення нової української церкви, казали, що вони також за автокефалію, але для цього треба спочатку звертатись до патріарха Кирила, пропонували почекати до виборів…

Вощатинці ж були непохитні. Один зі своїх аргументів окреслили як бажання молитись таки в українській церкві, українською мовою, зрозумілою кожному. Протокол склали, з зареєстрованих на зборах 47 мешканців села усі 47 проголосували «за». Проти був лише парафіяльний священик о. Сергій Музика. Його закликали все ж таки приєднатись до громади, на що він відмовився і, під контролем селян, зібрав свої речі.

Із уст священиків на зборах  прозвучало, що «томос приніс не мир, а меч». Однак вощатинці провели збори мирно. Звичайно, не без емоцій – таки наважились люди на історичне рішення. Про що й зазначили вихідці з села у соціальних мережах. У фейсбуку, на сторінці Ласківського старостинського округу, викладено відео, де кожен охочий може ознайомитись із ходом зборів.

За словами старости Тетяни Шейчук, усі підписані жителями села документи, протокол і звернення, повезуть тепер до Володимир-Волинської єпархії ПЦУ на реєстрацію.

                                                            Світлана КОШИРЕЦЬ.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up