Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

Воїни світла: лазерні бої у реальному житті

Архів
10 переглядів

Уявіть, що ви граєте у круту комп’ютернустрілялку. Тільки не у віртуальному, а в реальному житті. І при цьому немає ризику, що у вас потрапить кулька чи капсула із фарбою. Однак кожен влучний постріл одразу буде врахований і зафіксований. Звучить нереально?  Виявляється, така спортивна гра уже існує: безпечні для здоров’я і щедрі на гострі емоції «лазерні» бої. Ця розвага зветься «лазертаг», і віднедавна вона доступна і в нашому місті.

Гра від фаната «Зоряних воєн»

Якось у далекому 1977 році американець Джордж Картер ІІІ, великий фанат «Зоряних воєн», вирішив довести, що наукову фантастику можна втілити в реальність. Він придумав гру «Photon», яка і стала праобразом усіх сучасних видів лазертагу. Що ж це за забава?

Лазертаг – це командна спортивна гра, в основі якої лежить імітація бойових дій з використанням зброї, що «стріляє» безпечними для людини імпульсом інфрачервоного світла. Спеціальні датчики, які одягають на гравців, ловлять ці імпульси і фіксують «влучання». Сам лазертаг був розроблений для тренувань навчальною військовою системою США під назвою MILES у 1960 році. А перша комерційна арена для лазерних боїв була відкрита у Далласі (штат Техас, США) у 1984 році компанією «Photon». Нині ця спортивна гра шалено популярна в Америці і Європі. А нещодавно вона з’явилася і в нашому місті – спортивний клуб, де можна зіграти в лазертаг, організували Костянтин Мацелік та Богдан Стецюк.

Ідея започаткувати у місті такий вид дозвілля  виникла у хлопців через втому рутиною. Коли позаробочий час немає чим заповнити, всі найцікавіші варіанти приїлися і втратили свою привабливість – тоді хочеться різноманіття. Тож вирішили створити щось цікаве і неординарне, щоб відпочити, розважитися, весело і не без користі провести вільний час. Локацію для гри шукали довго, але зрештою арену для лазертагу влаштували у приміщенні колишнього консервного заводу – воно достатньо велике, і погіршення погоди не страшне, адже граєш під дахом.

Безпечні постріли і жодного шансу для шахрайства

– Наш клуб націлений найперше на те, щоб залучати дітей і молодь до цього спорту, відривати їх від екранів комп’ютерів. – каже Костя. – Лазертаг – це розвиваюча гра, яка може стати чудовою альтернативою іграм віртуального світу, адже дарує не менш потужний заряд адреналіну, а ще – допомагає розім’яти м’язи і не псує зір і поставу.

Лазертаг не має вікових обмежень, а грати у нього однакого можуть і чоловіки, і жінки. «Влучання» світлового імпульсу є абсолютно безболісним і непомітним – його «бачить» тільки спеціальний датчик. Та й самі інфрачервоні промені нешкідливі. Тому ця гра, на відміну від інших реальних «стрілялок», абсолютно безпечна. І це, за словами засновників клубу, лише одна із її переваг.

    – По-перше, для лазертагу не потрібна особлива екіпіровка, як-то захисні шоломи чи спеціальний одяг – можеш одягнути будь-що, аби тобі було комфортно рухатися. Оскільки наша зброя «стріляє» світлом, не треба купувати жодних кульок чи патронів, а це суттєво здешевлює вартість гри як для організаторів, так і для гравців. Разом з тим, комп’ютерні технології, які використовуються у грі лазертаг, дозволяють вести «дальній бій» – влучити можна і з 300 метрів. При цьому шахрайство повністю виключене: датчик точно зчитає, чи влучили ви у суперника, чи ні, а автомат «вбитого» бійця відключається автоматично, –

запевняє Костянтин Мацелік

Якщо до цього додати величезну кількість сценаріїв, з яких можна обрати найцікавіший (або ж створити свій) та можливість грати будь-де – у дворі, в парку і навіть в офісі, то стає зрозуміло, що лазертаг – дуже цікава і «зручна» гра. «І справді, – коментує Костя, – тут усе продумано для того, щоб гра, незалежно від умов, вдалася успішно. Різноманітні сценарії та «рівні захисту» гравців дозволяють досвідченим бійцям та новачкам вступити в сутичку на рівних в чесному бою. Обладнання не боїться спеки, холоду, дощу та снігу, що дозволяє активно відпочивати в будь-яку пору року. А наявність таких перешкод, як вітер чи дрібні гілочкине стає перепоною для влучання у ціль.

В іграх володимир-волинського клубу «LaserTag» кожен може випробувати себе у ролі спецназівця, терориста, штурмовика або снайпера, беручи участь в лазерних боях на відкритій місцевості. І фізична  підготовка не має особливого значення, важливі тільки стрілецькі  навики, стратегія і тактика.

Психологи радять: для сімейних розваг і корпоративів

За словами психологів, лазертаг–дуже корисна гра як для дітей, так і для дорослих. Дітям вона допомагає розвинути самостійність, рухову координацію, кмітливість, предметне мислення і засвоїти  навички  орієнтації на місцевості. Дорослим вона дає прекрасну можливість випустити назовні всі негативні емоції і поганий настрій, зняти стрес і, як кажуть «випустити пару». Лазертаг відміннодопомагає згуртувати команду і зміцнити сімейні стосунки. Також доведено, що учасники після гри не проявляють абсолютно ніяких тенденцій до насильства, а навпаки, розслаблені, мають гарний настрій і задоволені життям.Тож можна сказати, що гра у лазертаг зміцнює сімейні зв’язки і стосунки між колегами.

І, звісно, ця гра – чудовий варіант для тих, хто шукає новий формат святкування днів народжень. Адже куди цікавіше пірнути в захопливі пригоди, побігати і позмагатися у стрілецькій майстерності, ніж просиджувати години за столом. Тим паче, що з настанням тепла засновники клубу «LaserTag» планують проводити виїзні ігри на природі.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up