Новини

Вшанували Стравінського у Володимирі та Устилузі

Архів
5 переглядів

Лекторій, присвячений дню народження Ігоря Стравінського відбувся днями в єдиному у світі Устилузькому музеї всесвітньовідомого композитора.  Перед представниками громадськості та інтелігенції прикордонного міста, яке Стравінський називав райським куточком для творчості, виступив заступник начальника управління культури й туризму ОДА Василь Ворон, який розповів про своє дослідження лірництва та співаної поезії в Україні й на Волині зокрема. Допомагали йому з озвученням лекції та демонстрацією слайдів працівники обласної філармонії.

Фотодокументальна виставка «Життя і творчість Ігоря Стравінського» відкрилася вчора у володимир-волинському  історичному музеї.  В експозиції представлені цікаві історичні фотографії  від устилузького періоду життя композитора до останніх його років у Сполучених Штатах – із родиною, друзями, навіть із президентом Робертом Кеннеді та його дружиною Жаклін. У фондах музею, звичайно, немає оригіналів цих світлин, тому використали давно відомі, які можна віднайти в інтернеті та друкованих джерелах. Та віднайшли оригінал плакату першого фестивалю «Стравінський і Україна» 1994 року роботи відомого українського художника Дишка.

Разом із науковими співробітниками установи виставку готували третьокурсниці-діловоди  педагогічного коледжу Марія Струк, Юлія Власюк і Марія Сметана (на знімку разом зі своїм викладачем Наталією Зілюк.), які проходять у музеї практику. Відвідувачі та однокурсники дівчат, які прийшли на відкриття виставки, з інтересом слухали розповідь Юлії  та двох Марій про життя та творчість музичного генія.

Традиційний музичний фестиваль «Стравінський та Україна» , що раніше відбувався влітку, цього року перенесений на жовтень. Очікується, що на один день фестивальне дійство завітає і до Устилуга.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up