Фото з сайту http://volodymyrrada.gov.ua

203-тю річницю з дня народження Тараса Шевченка у Володимирі-Волинському відзначили традиційними шевченківськими днями – у навчальних закладах відбулись конкурси читців, літературні та виховні години. А біля пам’ятника видатному українському поету, що у парку Слов’янському, 9 березня відбулись офіційні заходи за участю духовенства, представників міської та районної влади та громадськості.

Хресною ходою від собору Різдва Христового пройшли священнослужителі Володимир-Волинської єпархії УПЦ КП на чолі з єпископом Матфеєм до підніжжя пам’ятника Кобзареві, де відспівали заупокійну літію в пам’ять про Тараса Шевченка та звершили молебень за Україну.

- реклама -

Як зазначив керуючий єпархією єпископ Матфей, вірші Шевченка і донині не втрачають своєї актуальності, адже зараз Україні знову доводиться боротись з ворогами-окупантами, які завжди воліли бачити нашу країну, як придаток та колонію. «І якби кожен українець тримав у руках «Кобзар», а ще краще у серці та душі, то не мали б ми цих кривавих наслідків. Тому нехай його слова будуть дороговказом для наших можновладців – тих, хто вирішує долю держави, тих, хто працює заради неї, адже якби ми пам’ятали шевченкові настанови і використовували їх, то у нас би був «і син, і мати, і були б люди на землі», – наголосив єпископ.

Про пророчість слів Тараса Шевченка та схожість його долі на долю Мойсея, як ідейного провідника, зазначила викладач педколеджу ім. А.Кримського Галина Шостак. «Шевченка треба читати не розумом, а серцем, бо 21 століття він випередив, адже у 19-му його слова були наче спрямовані у наше сьогодення» – промовила викладач української мови та літератури. На актуальності творчості Тараса і боротьби, до якої той закликав український народ, наголосив і громадський діяч Дмитро Себій.

Розчулили присутніх студент педколеджу Володимир Смолярчук, який продекламував вірш «Розрита могила», а також юний соліст Олександр Чишій із піснею «Гамалія» та вихованці зразкової студії вокального співу «Ладомир», які виконали під керівництвом Галини Тюрікової знамениту «Думи мої, думи…». А учениці гімназії ім. О. Цинкаловського чуттєво та артистично зіграли трьох янголів, демонструючи уривок з п’єси «Великий льох» під керівництвом режисера аматорського театру Людмили Похожалової.

Насамкінець відбулось покладання квітів під мелодію «Боже великий, єдиний…».

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × три =