Новини

Вшанували жертв політичних репресій

Архів
31 переглядів

 Скорботні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій зібрали минулої п’ятниці біля символічної могили «Борцям за волю України», що у парку Слов’янському, представників міської та районної влади, духовенство і громадськість. Після поминальної панахиди, яку відспівали священнослужителі УПЦ КП, до підніжжя могили традиційно поклали квіти та встановили запалені лампадки. 

Як зазначив заступник міського голови, секретар міської ради Олег Свідерський, політичні репресії комуністичного режиму, що кількома потужними хвилями прокотилися Україною, забрали тисячі й тисячі життів українців, котрі загинули в тюрмах, таборах, були «розкуркулені» й замордовані голодною смертю лише за те, що хотіли бути українцями на своїй  землі та хотіли бути вільними господарями у власному домі.

– Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Сьогодні ж державні інституції відверто заявляють, що комуністичний режим свідомо й сплановано фізично знищував свідомих українців,  тим самим чинячи геноцид проти української нації, – наголосив заступник міського очільника.

Хвилиною мовчання присутні вшанували  загиблих борців за незалежність, замордованих українців в часи тоталітарного режиму. Після чого науковий співробітник ДІКЗ «Стародавній Володимир» Петруня Грінчук навела кілька вражаючих фактів та цифр, котрі стосуються репресій, які розпочались для України та її мешканців зі встановлення комуністичного режиму у 20-30-х роках минулого століття і тривали аж розпаду Радянського союзу.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: Олег Свідерський, пам'ять, Тетяна Ізотова, урочистість
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up