Новини

Вступна пора: найпопулярніші спеціальності у місцевих коледжах

Архів
20 переглядів

Брак кваліфікованих робітників і надлишок «професіоналів» із двома дипломами про вищу освіту в кишені – такі реалії ринку праці в Україні. Усі це прекрасно розуміють… і продовжують вступати у престижні вузи, бо «так модно». Робітничі професії, такі потрібні у наш час,  втрачають популярність, поступаючись місцем юристам, філологам і політологам. У розпал вступної кампанії у навчальних закладах міста я завітала туди, аби дізнатися детальніше, що вони пропонують теперішнім випускникам.

У вищому  професійному училищі його директор  Володимир Смоляр розповів, що цього року нових професій не відкривали, здійснюють набір студентів для здобуття однієї з  одинадцяти ліцензованих спеціальностей.  Але це зовсім не означає, що набір на кожну з них здійснюється щорічно: є окремі професії, на які є сенс набирати раз на три роки. Пояснюють це тим, що інакше відбудеться перенасичення ринку праці. «Ми орієнтуємося на потреби у кваліфікованих робітниках на підприємствах району та області» – пояснює директор.

«Училище уклало угоди з трьома вищими навчальними закладами, –  зазначає пан Смоляр. – Це – Львівський аграрний університет, Хмельницький   університет легкої промисловості, Київський університет технології та дизайну. Отримавши диплом молодшого спеціаліста, наші випускники мають змогу вступити туди без ЗНО на третій  курс за результатами співбесіди.

Про перспективи конкурсу в училищі  ще рано говорити, адже прийом документів розпочався не так давно. Точна інформація буде відома 12-го серпня. Зараз можна стверджувати тільки те, що  групи, у яких будуть навчатися випускники дев’ятих класів, уже укомплектовані наполовину. З одинадцякласниками ситуація інша, оскільки набір у вищі навчальні заклади  тільки вчора  розпочався.  Ситуація з набором студентів стане відома пізніше, адже ті, хто не вступив до вишів, або ті, кого не влаштовує платна форма навчання, часто приходять вчитися до нас».

Обсяг держзамовлень в училищі практично не змінився.  Після дев′ятого класу набирають 134 студенти, після одинадцятого – 65, а також 30 молодших спеціалістів.

Прийом документів в училищі триватиме до 11 серпня.

 

   В агротехнічному коледжі  вже завершується прийом заяв від випускників дев′ятих класів. Той, хто лише зараз вирішив вступити саме туди, матиме можливість зробити це до 18-ої години 14 липня. Одинадцятикласники ж мають час подумати: прийом заяв розпочався 12 липня і триватиме аж до восьмого серпня. Вступ відбувається на основі  сертифікатів зовнішнього оцінювання. Про цьогорічний вступ до агротехнічного коледжу газеті розповіла відповідальний секретар приймальної комісії Оксана Альохіна.

«Нових спеціальностей у коледжі нема, залишилися ті, що й були, – зазначає пані Оксана. –  Цього року кількість поданих заяв  від  від випускників  дев’ятих дещо зменшилася порівняно з минулорічною вступною кампанією. Нараз відомо про обсяг держзамовлення на три спеціальності: право – 10 студентів, геодезія та землеустрій – 22, агроінженерія –  70 денна та 15 – заочна форма навчання. Для випускників, якф вступають на базі 11 класів, можлива лише платна форма».

Оксана Петрівна також наголошує на подальших перспективах для вступу у ВНЗ:  «Випускники агротехнічного коледжу мають можливість  обрати будь-який вищий навчальний заклад  ІІІ-ІV рівня акредитації, де  є аналогічні спеціальності. Зараз в коледжі назви спеціальностей ідентифіковані з університетськими, тож труднощів  із отриманням вищої освіти у випускників коледжу не буде.  Вступ відбувається за результатами  фахових випробувань на другий або третій курс».

 

Педагогічний коледж  імені  Агатенгела  Кримського також завершив приймати документи дев′ятикласників 12 липня. Одинадцятикласники матимуть змогу подати документи до восьмого серпня. Детальніше розповіла Олена Пелех, заступник директора з навчальної практики:

«Ми продовжуємо набирати студентів для навчання за традиційними напрямками, – зазначає пані Олена. –  Обсяг державного замовлення в коледжі залишається незмінним більше десяти років. У нас є 205 місць  для бюджетної форми навчання та 65 – для платної».

Педагогічний коледж  уклав угоди з великою кількістю вищих навчальних закладів у  Волинській, Рівненській областях, також у містах Переяславі-Хмельницькому та Кременці. Вступ відбувається на основі фахових випробувань.

«Порівняно з минулим роком заяв надійшло дещо менше, – розповідає Олена Павлівна. –  Можливо, це пов’язано із зменшенням кількості випускників у школах, з іншого боку – багато школярів продовжують навчання у школі до 11-го класу».

Пані Олена розповідає, що найпопулярнішою спеціальністю залишається дошкільна освіта. Дуже багато студентів хочуть бути вихователями, адже це цікава професія, до того ж,  при вступі не треба складати іспит з математики, який так не люблять абітурієнти. Замість нього – біологія.

Коледж забезпечує гуртожитком усіх  охочих студентів, ціна за місяць проживання становить 320 гривень.

Оксана  РОМАНЮК,

студентка факультету журналістики Львівського національного університету  імені Івана Франка.

Коментарі
Теги: агротехнічний коледж, ВПУ, вступна кампанія, Оксана Романюк, педколедж
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up