На головну Новини Вибори 2020: Наша команда не піде у розріз із власною совістю! –...

Вибори 2020: Наша команда не піде у розріз із власною совістю! – Павло Горошкевич

689

Ще донедавна Павло Горошкевич був обличчям владної партії у нашому місті, районі та цілому окрузі, безпосередньо займався виборчими процесами, які відбувались минулоріч, а багатьом запам’ятався особистими зустрічами та супроводом під час перебування на Волині спікера парламенту Дмитра Разумкова та президента Володимира Зеленського. Але тиждень тому, майже перед виборами, він виступив з найнесподіванішою заявою – про припинення своєї подальшої участі у діяльності місцевого осередку «Слуги народу». А також висловив підтримку незалежному кандидату на посаду мера Максимові Климюку.

Про ці події, власні життєві принципи та погляд на політику – у сьогоднішньому інтерв’ю.

  • Ваше відеозвернення уже набрало 20 тисяч переглядів та стало справжньою сенсацією для одних і розчаруванням для інших…
- реклама -

– Шкода, що глядачам передалось моє власне розчарування, але я хочу залишатись до кінця чесним і з собою, і з людьми. Саме тому й змушений був покинути справу, якій віддав півтора роки інтенсивної праці. До цього я ніколи не був у політиці, але з приходом до влади президента Володимира Зеленського щиро повірив у те, що в країні дійсно можливі зміни на краще, що врешті настав час викорінити хабарництво, корупцію, шахрайство та політичну проституцію. Під час виборів це допомагало переконувати людей підтримати голосами спочатку президента, а потім і ЗЕ-команду, яку я представляв у 19 окрузі, що включав наші місто й район, сусідній Нововолинськ, Іваничівський та Любомльський райони. Так минулий рік ознаменувався двома тривалими виборчими процесами, які мені з невеликою командою вдалось забезпечити в нашому окрузі на найвищому рівні в області.

Під час цієї роботи навколо мене поступово формувалась команда й на місцеві вибори, причому до рад усіх рівнів. До неї увійшли не просто активісти, а професіонали у різних галузях – дієві, принципові, сучасні лідери та знавці своєї справи. У декого за плечима був уже політичний чи депутатський досвід, дехто, як і я, вперше вирішив спробувати себе у місцевому самоврядуванні. Але усіх без винятку цих людей об’єднують високі моральні принципи та віра у те, що правда має перемагати. Та нещодавно до нас усіх прийшло розуміння того, що наш романтизм та енергію використали безсоромні продажні політики, віддавши наші напрацювання на поталу людині, яка для політичної сили «Слуга народу» не зробила нічого.

Ми з однодумцями зустрілись із представниками обласного виборчого і партійного штабів та кандидатом на посаду міського голови, якого вони нам нав’язували. Після цих перемовин стало зрозуміло, що нам не по дорозі, бо в нас різні життєві цінності. Цей кандидат не може працювати в команді, у місті авторитету не має, всі його знають як людину, яка не дотримує свого слова, для нього боротьба з корупцією – порожній звук. А працюватиме він лише на власне збагачення та розвиток свого бізнесу, а не міста. Що не менш важливо, він ні дня не працював у нашій команді, а завжди намагався «приклеїтись» до розкрученого партійного бренду, побувавши свого часу у «Батьківщині», Партії Регіонів, «Укропі», місяців два тому просився у «За майбутнє», а тепер – у «Слугу народу».

Не зважаючи на певні чутки, ми до останнього не хотіли вірити у грошові оборудки у обласному штабі, але після їхнього нелогічного рішення задумались і над цим. На наше переконання, такі речі не мають іншого, окрім фінансового підґрунтя, а отже, дискредитують і штаб, і усю партію. Тому я відмовився надалі представляти «Слугу народу» в укрупненому районі, а за мною це зробили й мої однодумці.

–  У своєму недавньому інтерв’ю згадуваний вами претендент на посаду мера заявляв, що у вашій команді просто були ситуативні члени ДВК. Як це прокоментуєте?

Щоб ви собі розуміли масштаби «ситуативності», то на президентських виборах це було 1500 осіб по округу, а на парламентських – 500. На сьогодні ці люди розуміють усю абсурдність дій партії, якій вони довіряли і свого часу віддали свої голоси. А якщо ще пригадати, що саме цей кандидат – любитель ходити на всі вибори, які він щоразу блискуче програє, на останніх політичних перегонах набрав трохи більше 2 тисяч голосів у окрузі, то простою математичною дією відніміть отих «ситуативних» і матимете повний нуль на виході.

Крім того, він запевняє, що соціологічне опитування показало його переваги над іншими допустимими кандидатами, але забуває уточнити, що змодельованим воно було відповідно до виборчої системи, що передбачає обрання міського голови у два тури, й проводилось настільки рано, що не було відомо прізвищ інших кандидатів, а деякі з нинішніх претендентів на посаду твердо заявляли про небажання балотуватись. Отож опитувані громадяни «обирали», практично не маючи вибору. Тепер ситуація кардинально змінилась і та ж соціологія показує зовсім інші дані, де він не розглядається як учасник основного політичного батлу.

    –  Попри все те, що відбувається навколо вас, на вибори ви усе-таки йдете?

– Звичайно, у такий час ми не маємо морального права бути осторонь тих процесів, які відбуваються у нашому місті, бути осторонь змін, у які ми повірили.

На жаль, закон вимагає балотуватись в депутати місцевої ради лише від партійної організації, тому ми йдемо від політичної сили, яка нам дає можливість бути корисними місту, місту наших батьків та дітей, місту, яке ми любимо і за яке несемо відповідальність. Це політична партія, яка дозволяє нам бути самостійними та не залежати від штабів вищого рівня. І це – «Громадянська позиція».

Та найголовніше, що ми йдемо на вибори командою, яка ніколи не піде у розріз із власною совістю та життєвими принципами.. Тому ми йдемо на вибори з переконанням, що люди віддадуть свою довіру не продажним політичним брендам, а реальним справам та людям, які цього заслуговують.

     – Кандидата на посаду міського голови «Громадянська позиція» теж висуває?

– Наша  команда цілком і повністю підтримує уже зареєстрованого кандидата у мери міста – Максима Клим’юка. У нас було багато спільних справ, благодійних акцій та культурно-просвітницьких проектів, навчальні та пізнавальні поїздки у інші міста, ми разом зараз проводимо зустрічі з жителями міста, а наші передвиборні програми сходяться в багатьох пунктах. Тому не зважаючи на те, що він балотується шляхом самовисування, плануємо у майбутньому працювати з ним вже у якості міського голови над тим, щоб змінити Володимир разом.

Розкажіть про себе нашим читачам.

– Моя історія, напевне, дуже близька простим людям. Народився й виріс я у Володимирі. Далі здобув вищу ветеринарну освіту, як і моя дружина. Трудову діяльність розпочав як машиніст-обхідник турбінного устаткування ТЕС на тоді ще діючому цукровому заводі, деякий час працював лікарем ветеринарної медицини у відділі ветеринарного контролю та контролю якості готової продукції на ТзОВ «ВМП», згодом повернувся на «Володимирцукор», але вже слюсарем-ремонтником. Потім пройшов шлях від птахівника до бригадира бригад сіл Турівка і П’ятидні місцевої птахофабрики, а з 2015 по 2018 рік змушений був, як і більшість володимирчан податись на заробітки у Польщу. Там працював монтером-висотником зі збору металоконструкцій. Як бачите, у владних кабінетах не сидів ніколи, важко працював, щоб утримувати власну сім’ю. Але всюди і скрізь швидко вчився, тепер це називають навичками «soft skills», що дозволяють щоразу демонструвати високу продуктивність праці, успішну участь у робочому процесі незалежно від сфери застосування. А ще завжди умів будувати конструктивний діалог з людьми, а за кордоном вникав у європейські методи управлінської та виробничої діяльності, які варто переймати й нам, забуваючи про старі адміністративні методи чи дивні замашки власників бізнесу-багатіїв, які думають, що за гроші можна купити все.

    – Ну і саме час представляти команду…

– На сьогодні хочу озвучити імена тих, кого визначено першими номерами у кожному територіальному окрузі. І особливого представлення ці люди не потребують. Усі вони відомі в своїх професійних колах та користуються авторитетом у мешканців міста та сільських територій, які зовсім скоро увійдуть в нашу ОТГ.

Отож, у окрузі №1, що охоплює села Зарічанської та Ласківської сільських рад, а також частину міста, з якою вони межують, у депутати балотуватиметься від «Громадянської позиції» Аліна Іванова, яка народилась та проживає у селі Ласків. Вона працює старшою лаборанткою на дочірньому підприємстві агрофірми  «Луга-Нова», тож проблеми хліборобського села їй знайомі. Жінка йде в депутати, щоб відстоювати свій сільський округ у раді ОТГ, дбати про належне транспортне сполучення із віддаленими населеними пунктами, комфортне приєднання їх до міста, розбудову належної інфраструктури та реальний розквіт сільських територій.

Виборчий список «Громадянської позиції»  по округу №2 очолюватиме багаторічний депутат міськради, досвідчений та розважливий чоловік – Іван Омельчук, відомий своєю громадською активністю як голова міськрайонної організації ветеранів Афганістану. Свого часу він закінчив Кам’янець-Подільське вище військово-інженерне командне училище імені Маршала інженерних військ В.К.Харченко, де здобув кваліфікацію інженера – механіка. Спочатку ніс службу на командних посадах в Забайкальському військовому окрузі, згодом в Прикарпатському військовому окрузі, а 1987-1989 пройшов пекло війни у Афганістані, після якої був командированим у місто Володимир-Волинський, де й звільнений в запас за вислугою років. Нині очолює потужну громадську організацію, в якій перебувають більше трьохсот колишніх воїни-інтернаціоналісти.

По округу №3 команду «Громадянської позиції» поведе за собою Григорій Цаль-Цалко – керівник Володимир-Волинського відділення управління виконавчої дирекції соціального страхування, чинний депутат міськради й голова земельної та майнової комісії, а ще – голова чотирьох ОСББ та очільник ради голів ОСББ нашого міста. Це людина з вищою економічною освітою, величезним управлінським досвідом, знаннями у галузі земельного законодавства та житлово-комунальної сфери, дієвий управитель багатоквартирних будинків, якому турботу про свої оселі довіряють сотні родин.

Округ № 4 голосуватиме за команду «Громадянської позиції» під керівництвом Дмитра Юзвенка – молодого, але професійного та прогресивного інженера-будівельника, ефективного підприємця, який має досвід керівництва великими трудовими колективами, будівельними фірмами, що зводили цілі заводи й фабрики у різних областях України, найбільші – на Вінничині та Житомирщині. Нині Дмитра 305 сімей з нашого міста обрали  головою правління аж п’яти ОСББ, у яких основний акцент він робить на термомодернізації, зокрема, й за рахунок участі у державних програмах енергоефективності.

Є у нашій команді й представники багатьох інших галузей – освічені, мудрі й порядні люди. З ними ми уже знайомимо жителів міста особисто, а незабаром і в публікаціях у ЗМІ. Приємно, що до команди приєдналось багато представниць прекрасної статі, тож гендерна квота для нас не стала якось перешкодою. Сподіваємось на підтримку мешканців міста нашої принципової «Громадянської позиції», що неодмінно дозволить нам змінити Володимир разом.

Розмовляла Жанна Білоцька

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × 5 =